Нехай біле залишається білим
Білі кросівки мають такий ефектний вигляд! Та, на жаль, уже після кількох прогулянок набувають сірого відтінку, позбутися якого досить складно
Найпростіше повернути чистоту взуттю з тканини – його слід попрати вручну або у пральній машині з використанням якісних миючих засобів.
Для ручного підійде засіб із позначкою «для білого» або господарське мило. Кросівки треба протерти від сильних забруднень, витягти устілки і шнурки (їх перуть окремо), замочити в мильній воді на півгодини. Після цього випрати, особливо брудні ділянки почистити зубною щіткою, ретельно прополоскати, щоб уникнути появи розводів.
Перед використанням дію будь-якого засобу варто перевірити на непримітній ділянці, наприклад на внутрішньому боці язичка, аби уникнути неприємних сюрпризів.
Прати в машинці слід у режимі «для спортивного взуття». Якщо такого немає, підійде делікатний, але без віджимання і сушки. Додаткове полоскання не завадить. Перш ніж вкинути кросівки в барабан, помістіть їх у спеціальний мішок. Максимальна температура – 40 °C. Не підходить такий спосіб для взуття з крихкими елементами, пластиковими накладками і світловідбивачами.
Недороге взуття сумнівної якості краще не піддавати такому випробуванню. Замочування і легкого полоскання в мильному розчині цілком достатньо.
Шкіряні кросівки білого кольору – статусний і стильний аксесуар. Але вони досить швидко втрачають свій блиск. Зніміть шнурівки і витягніть устілки, вологою ганчіркою видаліть пил і значні забруднення з поверхні взуття. Далі намильте губку і м’яко протріть кросівки, в особливо брудних зонах скористайтеся старою зубною щіткою. Обов’язково витріть кросівки насухо.
Підійдуть також паста з молока і картопляного крохмалю у співвідношенні 1:1 (її наносять на шкіру і видаляють за допомогою м’якої тканини), засоби для чищення шкіряного взуття, які можна придбати у спеціалізованих магазинах. На чисті кросівки нанесіть безбарвний крем і відполіруйте поверхню.
Категорично не можна замочувати і прати взуття з натуральних матеріалів, це призведе до втрати кольору й огрубіння шкіри.
Якщо на білій поверхні з’явилися плями, не потрібно повністю прати кросівки. Цілком можна обійтися локальним очищенням. Будь-який із засобів нанесіть на пляму, почистіть м’якою ганчіркою чи зубною щіткою.
Справитися з плямами допоможе відбілювач або плямовивідник. Зверніть увагу на побутову хімію із позначкою «OXI» — такі засоби активно борються із забрудненнями й освіжають колір. Якщо плануєте скористатися зубною пастою, простежте, щоб вона була білою, без вкраплень. Вирішить проблему і харчова сода з лимонним соком, а також 3–5-відсотковий розчин перекису водню, який не пошкодить матеріал, але впорається з плямами. Перед використанням дію будь-якого засобу варто перевірити на непримітній ділянці, наприклад на внутрішньому боці язичка, аби уникнути неприємних сюрпризів.
Часто темні плями і смуги на підошві кросівок здатні звести нанівець усю стильність образу. Позбутися таких «міток» можна завдяки канцелярському ластику – достатньо м’яко потерти ним пляму. Відмінно видаляють темні смуги меламінові губки. Мильна піна і зубна щітка — тандем, що дає змогу почистити підошву, не зачіпаючи верхньої частини взуття.
І головне – видаляйте бруд відразу, без зволікань, тоді улюблені кросівки прослужать значно довше.