Курси НБУ $ 42.04 € 43.38

СЕСІЯ РОЗГЛЯНЕ БІЛЬШЕ ПІВСОТНІ ПИТАНЬ

29 березня відбудеться сесія обласної ради. Понад 50 питань вноситься на її розгляд.

29 березня відбудеться сесія обласної ради. Понад 50 питань вноситься на її розгляд.
Постійні комісії і президія ради обговорили їх. В окремі внесли доповнення і уточнення. А в четвер президія ради на засіданні ще раз розглянула питання, які будуть внесені на затвердження сесії.
Чимало уваги депутати приділили основному з них — програмі економічного і соціального розвитку області на 2005 рік. До нього навіть після обговорення на профільних постійних комісіях було чи не найбільше запитань, пропозицій.
Депутати розглянули й питання про корегування обласного бюджету, який в цьому році має яскраво виражене соціальне спрямування, регіональну програму розвитку малого підприємництва на 2005—2006 роки. Акцентували увагу й на забезпеченні санаторними путівками ветеранів ОУН—УПА та реабілітованих волинян, жертв політичних репресій. Ці категорії громадян забезпечуватимуться ними раз на два роки згідно із чергою.
Дискусію викликало питання про затвердження лімітів на заготівлю природних рослинних ресурсів — грибів, ягід. Депутати вирішили зняти його з розгляду сесії, оскільки воно ще “сире”. Були у них й зауваження до регіональної програми проведення в області року ветеранів, зокрема, щодо використання коштів на безкоштовне зубопротезування. До 9 Травня, наголосив перший заступник голови облдержадміністрації Богдан Шиба, слід вишукати кошти на зубопротезування.
Президія схвалила й пропозицію про виділення коштів на відшкодування вартості спожитої електроенергії сім’ям загиблих в Афганістані. На це планується спрямувати 12 тисяч гривень. За словами голови обласної ради Василя Дмитрука, постійні комісії рекомендували прийняти ряд звернень до Верховної Ради України. Так, комісія з питань АПК пропонує усунути недоліки у пенсійному законодавстві, зокрема, у пенсійному забезпеченні людей, які працюють у сільському господарстві. Є й звернення щодо вирішення проблем українців, депортованих з Польщі, після Другої світової війни.
Євгенія СОМОВА.
Telegram Channel