«Чистою росою, світлою косою Пахне дивна квітка сон–трава...»
Виявляється, її називають ще й сном розкритим, сном широколистим, анемоною та сон–зіллям
Найбільш оригінальними в найменуванні є наші переселенці в Канаді. Для них це — крокус прерій — рослина настільки популярна, що стала символом провінції Манітоба. А днями мені трапилася ця лісова красуня, яку, до речі, внесено до Червоної книги України, на одному з луцьких подвір’їв. Причаїлася серед нарцисів і зачарувала не лише мене, а й джмелика. Відпочив він трохи та й полетів далі обстежувати квіткові «скарби» саду, про господарів та найдивовижніших «мешканців» якого ви зможете прочитати в одному із наступних номерів нашої газети.
За якою логікою працюють хлопці–укладальники
Очевидні промахи і «ляпи» у дріб’язкових ситуаціях чомусь зазвичай списують на погане керівництво. Водій у маршрутному таксі облаяв когось — винен перевізник. Учитель вдарив учня — питають із директора. Одвічну українську біду — ями на дорогах — теж часто приписують до промахів влади. Та днями стала свідком кумедної історії, яка яскраво продемонструвала, чому нові тротуари розповзаються за кілька місяців, і що президент чи навіть міський голова тут таки не винні
Інна ПІЛЮК
Напередодні Великодня на пішохідній зоні біля нової будівлі Луцького міськрайонного суду на вулиці Конякіна в обласному центрі працівники укладають бруківку. Два дні перед тим ще добряче дощило, то ж калюжі стоять чималенькі. І замість того, аби почекати, доки вони висохнуть, хлопці–укладальники придумали геніальне рішення. Один із них лопатою із заглибленням неквапом черпає у відро воду з калюжі. Набирається за один раз її небагато, бо ж інструмент майже плоский. За якийсь час посудина наповнюється і «винахідник» її виливає… за три метри від себе та ще й на невеличкий пагорб! Поки чекала транспорт, нарахувала чотири таких його «ходки» на той горбок.
Я поїхала, а вода з нового місця, за всіма законами логіки та фізики, помаленьку перетікала назад до рідної калюжі. Його напарники тим часом принесли щебінь, пісок і нову бруківку до «мокрого» місця. Шкода, що так і не встигла побачити завершення цієї історії. Прийду сюди через місяць–другий. Упевнена, що місце впізнаю безпомилково. А може, ще й почую: отакі в нас ями, бо влада погана і президент — мільйонер.
Земля для сільського голови і всієї родини?
Схвильований чоловічий голос у телефонній трубці переконував мене терміново приїхати в їхнє село, бо там відбувається таке…
Кость ГАРБАРЧУК
— У нас поки немає об’єднаної громади, то сільський голова ділить землю собі й родичам. Уже отримав ділянку навіть його 2–річний онук, — розповідав про зловживання місцевої влади мешканець одного із приміських сіл. На моє прохання назватися й залишити свої координати, щоб ми могли зареєструвати звернення і поїхати у відрядження, невідомий співрозмовник відповів: — А ви приїжджайте, зупинитеся в центрі й там вам кожен житель розкаже, що в нас діється…
Така наївна хитрість називається дуже просто: загрібати жар чужими руками. Час від часу з подібними питаннями в редакцію телефонують читачі, які просять журналістів вплинути на місцевих керівників, тільки щоб вони не знали, хто саме звернувся в газету. Ще раз хочу нагадати: на анонімні дописи та дзвінки ми не реагуємо. Доки усі будуть сподіватися, що хтось інший вирішить їхні проблеми, доти у нас нічого не зміниться. Громадянське суспільство, коли люди не бояться говорити владі правду в очі, — це не десь в Києві чи Луцьку, а в кожному конкретному селі.
Календар
20 квітня
Сонце (схід — 6.13, захід — 20.23, тривалість дня 14.10).
Місяць у Близнятах, Раку. 5–6 дні Місяця.
Іменинники: Георгій, Данило.
21 квітня
Сонце (схід — 6.11, захід — 20.25, тривалість дня 14.14).
Місяць у Раку. 6–7 дні Місяця.
Іменинники: Юлія, Іван, Ларіон.
22 квітня
Сонце (схід — 6.09, захід — 20.26, тривалість дня 14.17).
Місяць у Раку, Леві. 7–8 дні Місяця.
Іменинники: Марія, Антон, Вадим.
23 квітня
Сонце (схід — 6.07, захід — 20.28, тривалість дня 14.21).
Місяць у Леві. 8–9 дні Місяця.
Іменинники: Максим, Олександр, Терентій, Федір.
24 квітня
Сонце (схід — 6.05, захід — 20.30, тривалість дня 14.25).
Місяць у Леві, Діві. 9–10 дні Місяця.
Іменинники: Антип, Григорій, Яків.
Прогноз погоди
«Зорі, очі весняної ночі!»
20 квітня церква вшановує пам’ять мучеників Руфина та Акилини, які навернули в християнство 200 римських воїнів. За народними звичаями вважалося, що в цей день прокидаються русалки. Тому жінки приносили речі до водойм — щоб задобрити водяних красунь, аби ті не залоскотали. На Килину примічали й погоду — якщо йшов дощ, то ярові будуть погані. А ще спостерігали за вечірнім небом — коли воно всіяне зірками, то й у лісі буде так само багато грибів і ягід.
За прогнозом чергового синоптика обласного гідрометеоцентру Світлани Дриганюк, 20 квітня — мінлива хмарність, без опадів. Вітер північно–західний, 7—12 метрів за секунду. Температура повітря вночі — від +4 до +9, вдень — 15—20 градусів тепла. 21–го — мінлива хмарність, без опадів. Вітер західний, 5—10 метрів за секунду. Температура повітря вночі — від +4 до +9, вдень — плюс 20—25 градусів. 22–го — мінлива хмарність, без опадів. Вітер північно–західний, 7—12 метрів за секунду. Температура повітря вночі — від +4 до +9, вдень — 13—18 градусів тепла. 23–го — мінлива хмарність, без опадів. Вітер північно–західний, 7—12 метрів за секунду. Температура повітря вночі — від +2 до +7, вдень — плюс 12—17 градусів. 24–го — можливий невеликий дощ. Температура повітря вночі — від +5 до +7, вдень — 16—21 градус тепла. За багаторічними спостереженнями, найтепліше 20 квітня було 2000 року — плюс 24, найхолодніше — 1994–го — мінус 2 градуси. Радіаційний фон по області становив 0,011 мілірентгена за годину.
У Рівному 20 квітня — хмарно, з проясненнями. Температура — від 9 до 17 градусів тепла. 21–го — від +9 до +22. 22–го — від +9 до +15. 23– го — від +8 до +14. 24–го — від + 4 до +16. Усі дні — похмуро.