На території Національного природного парку «Прип’ять-Стохід» зростає 44 види червонокнижних рослин (Фото)
Нещодавно працівники наукового відділу парку спільно із співробітником Інституту екології Карпат, кандидатом біологічних наук Юрієм Канарським провели у квітні 2018 року провели польові дослідження на постійних пробних площах в Бучинській та Сваловичівській лісових дачах, що у Любешівському районі. Зокрема, з флори досліджували ліннею північну та зозулині черевички. Поміж фауни продовжені дослідження жуків-турунів, розпочаті в 2017 році
Молодший науковий співробітник Національного природного парку «Прип’ять-Стохід» біолог Ольга Шукалович у телефонній розмові розповіла:
— У нас є постійні пробні плантації, куди ми приїжджаємо декілька разів на рік: тоді, коли почався період вегетації, коли настає пора цвітіння. У квітні ми спостерігали якраз за тим, як перезимували квіти, як вони сходять. Зозулиних черевичок нарахували до 10 особин, а торік їх було 39. Але того року вони не квітували. Причина цього — весняні вранішні заморозки, а, може, те, що рік був сухим.
По ліннеї північній у нас розроблені заходи збереження. Ця червонокнижна рослина зростає на Бучинській дачі і становить 45 відсотків від загального проектового покрову. На цій ділянці заборонена будь-яка рубка лісу. А крім того на такій території має бути обмежений доступ людей, які збирають влітку ягоди. Тож свої заходи ми подаємо лісівникам.
У квітні ми спостерігали якраз за тим, як перезимували квіти, як вони сходять. Зозулиних черевичок нарахували до 10 особин, а торік їх було 39. Але того року вони не квітували. Причина цього — весняні вранішні заморозки, а, може, те, що рік був сухим.
А всього на території Національного природного парку «Прип’ять-Стохід» — 44 види рослин, які занесені до Червоної книги України. Є науковцям за чим спостерігати, є що берегти.