Відіпрати тюль допоможуть сіль та оцет
Коли у вікна зазирає весняне сонечко, такі недоліки, як брудне скло чи не зовсім білі гардини, особливо помітні. І якщо придбати новий тюль для вікон «не дозволяє» гаманець, то відновлення старого обійдеться майже задарма — стануть у пригоді прості й доступні засоби, які є у кожному домі
Замочіть тюль на годину-півтори у теплій воді при температурі 36 градусів, додавши багато солі — вона пом’якшить воду і роз’їсть усю жовтизну та бруд. Вода стане незвично темною — такий сильний ефект солі.
Після цього гардини слід добре прополоскати у ледь теплій воді, адже від гарячої тюль та інші тонкі тканини жовтіють і стають жорсткими. Температуру можна «виміряти» ліктем, як при купанні дитини (у шкіри ліктя значно вища чутливість). Полощемо, міняючи воду, поки відходить бруд. Тоді знову наливаємо воду такої ж температури, тепер додаємо найкращого порошку, перемо, полощемо, але не віджимаємо!
Ще раз набираємо воду 36 градусів, додаємо оцет — приблизно столова ложка на літр води. Це потрібно для того, щоб тюль «іскрився», сяяв. Волокна тканини стануть блискучими, еластичними, на сонці цей ефект підсилиться. Сюди ж можна влити синьки, а можна й поміняти воду, але полоскання із синькою має бути останнім. Кількість синьки — довільна, але не переборщіть — вода повинна бути злегка блакитною, а не темною. Добре прополощіть тюль і розвісьте, щоб сушився.
В результаті такої процедури ваші гардини стануть білосніжними, сяятимуть, дивуючи всіх чистотою.