Абраменко запросив на новосілля Порошенка. Запитання лишень: коли ж дадуть квартиру?
Сьогодні наш олімпійський чемпіон святкує 30–літній ювілей
Вирішальний стрибок на цьогорічних Зимових іграх у Пхьончхані приніс українському фристайлісту Олександрові Абраменку не лише таку бажану золоту медаль, а й цілий «оберемок» усіляких приємних бонусів! Спортсмен одержав справжнісінький орден, позбувся статусу «безхатченка» і став мультимільйонером! Щоправда, є в олімпійської медалі Сашка і «зворотний бік». В українського фристайліста… відібрали одну лижу!
Страшно й подумати, але, починаючи з Ліллегаммера–1994 і аж до Пхьончхана–2018, в активі українських «зимових» олімпійців серед чоловіків була лишень одна–однісінька медаль… «Бронза» фігуриста Руслана Гончарова, здобута у танцювальному дуеті з Оленою Грушиною в Турині–2006.
Проте ще напередодні старту «Білої Олімпіади» у Південній Кореї авторитетна американська інформаційна агенція «Асошіейтед Прес» напророкувала Абраменку «бронзову» нагороду. Недооцінили заокеанські аналітики потенціал нашого козака — ой недооцінили!!! Українець не просто застрибнув на олімпійський п’єдестал — видерся на найвищу його сходинку!
Усі ми щиро раділи з такого успіху, а наше чиновництво… чухало потилиці! Адже за олімпійське «золото» було обіцяно 125 тисяч «баксів»! Коли ще до старту змагань затверджували суму призових, спортивні функціонери неабияк «розщедрилися», прекрасно розуміючи, що медалей — тим більше «золота» — ми цілком можемо й не здобути. Тож і платити обіцяне не доведеться… Здобули — і довелося!
Олександр Абраменко одержав понад 3,3 мільйона гривень (суму в доларах перерахували в національну валюту за курсом НБУ). Ну а Президент Петро Порошенко ще й нагородив фристайліста орденом «За заслуги» ІІІ ступеня. До якого додав сертифікат на квартиру — вкрай потрібну для олімпійського чемпіона, адже власного житла спортсмен не мав. Ось тут Олександр Абраменко виявив неабияку хитрість. Добре розуміючи, як воно в нас буває з усілякими обіцянками (адже «паперова» квартира — це таки ще не справжня), Сашко заявив Петрові Олексійовичу: мовляв, щиро дякую, пане Президенте, чекаю Вас на новосілля!
Олександр Абраменко одержав понад 3,3 мільйона гривень (суму в доларах перерахували в національну валюту за курсом НБУ).
Медаль, орден, мішок грошей, власне житло — оце так вдався чоловікові вирішальний олімпійський стрибок! Але в житті воно як: щось здобуваєш, а щось втрачаєш. Сашко втратив найдорожче для фристайліста… одну зі своїх «золотих» лиж! Олімпійський музей у Лозанні «напосів» на свіжоспеченого чемпіона: знімай, хлопче, одну лижу, швиденько став на ній автограф — буде нам новенький експонат! Що поробиш — відмовлятися у таких випадках не прийнято…
Медаль Абраменка стала для України першою олімпійською нагородою у фристайлі. Проте «назрівала» вона давно — раніше наші спортсмени багато разів потрапляли на головних змаганнях чотириріччя у десятку кращих. Тож було передчуття — колись таки «вполюємо» у цьому виді спорту олімпійську медаль!
Хоча були в історії українського фристайлу й непрості сторінки. Дуже вже неоднозначні емоції ми переживали чотири роки тому, коли у Сочі–2014 «золоті» нагороди здобули наші земляки — народжена у Рівному Алла Цупер і народжений у Радивилові (на тій–таки Рівненщині!) Антон Кушнір. Не для України — для Білорусі… Бо «бацька Лукашенко» свободу слова разом з усіляким інакомисленням хоча й душить, а зимові види спорту таки плекає…
Дякувати Богові, Україна хоча б Абраменка «не профукала»!
Пряма мова
«Я боюся… висоти»
«Якби я був журналістом, то хотів би взяти інтерв’ю в Арнольда Шварценеггера… — зізнався у розмові з кореспондентом «Газети по–українськи» Олександр Абраменко. — Крім фристайлу, мені подобається мотофристайл — коли роблять неймовірні трюки на мотоциклах. Це шалено захоплює. Сам на мотоциклах не ганяю, бо не дозволяють — велика вірогідність зазнати травми. З екстремальних видів спорту пробував стрибки зі скелі — у Швейцарії стрибали з 20 метрів. Спочатку — «солдатиком», а потім уже сальто. Було справді страшно, бо я боюся висоти».