Курси НБУ $ 42.04 € 43.38

ГІРСЬКА ЛАВАНДА НА ВОЛИНІ

Пригадуєте пісню про гірську лаванду, яку виконує відома співачка Софія Ротару? Саме ця рослина росте на моєму городі...

Пригадуєте пісню про гірську лаванду, яку виконує відома співачка Софія Ротару? Саме ця рослина росте на моєму городі.
Вона гарно пахне і має лікувальні властивості. Її використовують і в парфумерії для виробництва одеколону, туалетного мила, лосьйонів, а також пральних порошків. У Криму лаванду вирощують як промислову культуру. Її посіви займають десятки гектарів. Рослину переробляють і отримують лавандову олію. Вона дуже ціниться на споживчому ринку.
Лаванда застосовується і в медицині. Вона заспокоює нервову систему і діє як антисептик. Її додають у лікувальні ванни при невралгії, роблять інгаляції при хворобах верхніх дихальних шляхів, а щоб був міцний сон — кладуть у подушки.
Гірська кримська лаванда добре росте і на Волині. У цьому я переконався на власному досвіді, бо вирощую її уже не перший рік. Вона не вимерзає, має чудовий декоративний вигляд і аромат. Цвіте голубим, аж до темно-фіолетового, кольором. Розмножується насінням, а також черенцями. Перед тим, як висівати, насіння слід змішати із вологим піском і на десять днів помістити в холодильник для стратифікації. Після цього висіяти в посудину.
Висаджують в грунт — розсадою. Найкращий термін — середина травня. Відстань між рядками має бути 15—20 сантиметрів. Догляд — традиційний. Грядки слід прополювати, посадки підживлювати і поливати. Восени міжряддя лаванди бажано прикрити опалим листям.
Лаванда — багаторічна рослина. Тож на другий рік її кущі розростаються і особливого догляду не потребують. З тими, хто хоче вирощувати лаванду, готовий поділитись насінням.
Віктор ДЗЮБАК.
м. Луцьк.
Telegram Channel