Чи побудують сміттєпереробний завод у Нововолинську?
У шахтарському місті знову заговорили про можливість спорудження такого вкрай потрібного підприємства
Під час презентації проекту сміттєпереробного заводу представниками хорватської компанії «Tehnix» Нововолинський міський голова Віктор Сапожніков зазначив, що це вже третя спроба проводити переробку відходів за сучасними технологіями. Як відомо, попередні рази, коли мали бути задіяні арабські та німецькі кошти, стали невдалими — далі намірів справи не пішли. Однак усі напрацювання зіграли нібито вирішальну роль при виборі місця розташування майбутнього сучасного об’єкта. Представники хорватської фірми презентували депутатам Нововолинської міської ради, керівникам структурних підрозділів міськвиконкому, громадським активістам проект цього виробництва.
Подібні підприємства вже працюють у Гродненській області Білорусі.
Ця всесвітньо відома фірма з 30-річним досвідом позиціонує себе як лідера в галузі екологічної промисловості, виробника обладнання та машин для захисту навколишнього природного середовища, переробки відходів і очищення стічних вод. Основна мета управління відходами — їх перероблення і повторне використання, тобто зробити побутові відходи економічним ресурсом. Весь процес сортування сировини займатиме десять хвилин. Це економіка замкнутого циклу, в результаті якої — нуль відходів.
Директор представництва фірми Степан Микульчич конкретно й чітко розказав, яким має бути майбутній завод. Оптимальний вибір зупинили на продуктивності 20 тонн переробки сміття за годину. При роботі в три зміни буде задіяно понад 60 чоловік. Передбачають, що сума інвестиції становитиме 25 мільйонів євро. За сприятливого й оперативного розв’язання всіх проблемних моментів будівництво триватиме рік. Розвиватимуться і суміжі виробництва, що дасть можливість створили додаткові робочі місця. До слова, подібні підприємства вже працюють у Гродненській області Білорусі.
Після презентації проекту в депутатів до гостей було чимало запитань, зокрема, тих, що стосуються екологічної безпеки. Степан Микульчич наголосив: виробнича програма, запропонована хорватами, екологічно безпечна, запевнив, що жодних запахів від виробничого процесу не буде. Компанія гарантує якість і високу технологію. Очевидно, перероблятимуть ще й сміття навколишніх громад.
Після тривалого спілкування представник інвестора Олександр Громов підсумував: узгодивши юридичні, земельні, екологічні, фінансові питання, можна буде приступати до будівництва. Того ж дня на сесії Нововолинської міської ради депутати проголосували за надання в оренду терміном п’ять років ТзОВ «Екосвіт Лайф» земельної ділянки площею 3 гектари у районі колишньої шахти № 2 для спорудження та обслуговування сміттєпереробного заводу.