Курси НБУ $ 41.86 € 43.52
Лісівники Маневиччини розвивають медову справу

На пасіці у Софіянівському лісництві працює В’ячеслав Оксенюк.

lis.volyn.ua

Лісівники Маневиччини розвивають медову справу

Державні лісогосподарські підприємства Волині не лише вирощують ліс, а й розвивають бджолярство

Про це інформує Волинське ОУЛМГ.

Зокрема у ДП «Маневицьке ЛГ» є дві пасіки у Ново-Червищанському та Софіянівському лісництвах, де заготовляють цілющий продукт – лісовий мед. Ново-Червищанське лісництво налічує 20 бджолосімей, а Софіянівське – 54.

Наразі на пасіках лісгоспу уже розпочали викачувати мед. Різноманіття лісових трав та цвіту дерев забезпечує хороший медозбір. Медовий сезон розпочинається навесні та триває до осені. У травні, червні і серпні збирається з вуликів мед. А уже на початку вересня розпочинається підготовка пасік до зими.

Лісовий мед – має досить цілющі та смакові властивості, він екологічно чистий та містить багато різнотрав’я. Фахівці відносять цей солодкий продукт до елітних сортів.  

На пасіці у Софіянівському лісництві працює В’ячеслав Оксенюк. «Вулик – це маленька держава. Кожна бджола, яка народжується, розпочинає свою діяльність із вигодовування личинок. Коли вона підростає, то може робити соти, а через деякий час летіти за нектаром. Радіус польоту бджіл – 3 кілометри, а рій може відлетіти від вулика більш як на 10 кілометрів. Ще є у вулику охорона, яка стоїть нерухомо і стежить за тим, щоб жодна бджола із сусіднього вулика не влетіла до їхнього. Є бджоли, які знаходяться завжди з маткою, вони її доглядають, чистять, годують. Матка виконує дуже велику роботу у вулику. За один літній день вона відкладає півтори-дві тисячі яєць. Є й такі бджоли які збирають пилок, а інші – прополіс», – розповів В’ячеслав.

Лісовий мед – має досить цілющі та смакові властивості, він екологічно чистий та містить багато різнотрав’я. Фахівці відносять цей солодкий продукт до елітних сортів. Регулярне вживання такого меду сприяє позбавленню від багатьох недуг і зміцненню здоров’я. Він підвищує рівень гемоглобіну, добре впливає на роботу кровоносної, нервової, травневої, імунної системи. Лісовий мед є антибактеріальним, протизапальним та противірусним засобом.  Але саме травневий мед вважається найкорисніший, тому що бджоли збирають пилок із кульбаби, мати-й-мачухи, верби.

Telegram Channel