Тепловий удар може збити з ніг
Спекотної пори навіть здорові люди почуваються не найкраще. Що вже казати про хворобливих дітлахів чи стареньких. Для них висока температура повітря у задушливому приміщенні чи на вулиці під палючим сонцем особливо небезпечна. Коли ж треба бити на сполох?
1. Якщо шкіра стає червоною. Для швидшого охолодження тіла кров «припливає» до поверхні, це — сигнал, що пора ховатися у затінок.
2. Можуть виникнути проблеми з диханням. Серцебиття або прискорюється, або помітно сповільнюється. Зайдіть у прохолодне місце, приляжте.
3. Якщо температура тіла підвищується — потерпілий під загрозою. Обгорніть його простирадлом, змоченим у холодній воді, викличте «швидку».
Сплутаність свідомості, невиразне мовлення, занепокоєння, зміна настрою, судоми — свідчення того, що потерпілому необхідна медична допомога
4. Коли є скарги на важкість у шлунку і нудоту, а також головний біль. Зневоднення спричиняє неприємний запах із рота, слабкість або судоми. Тому влітку важливо пити більше води, споживати легку їжу, фрукти й овочі.
5. Під час класичного теплового удару тіло є сухим, але якщо він пов’язаний із фізичними навантаженнями — шкіра стає липкою. У найгарячішу пору доби не перенапружуйтесь.
7. Сплутаність свідомості, невиразне мовлення, занепокоєння, зміна настрою, судоми — свідчення того, що потерпілому необхідна медична допомога.