Яку урядову допомогу можна отримати на селі для розвитку господарства?
Уряд Володимира Гройсмана дбає про розвиток сільського господарства. За два роки завдяки ініціативам Кабміну обсяги державної підтримки зросли майже в 16 разів. Якщо 2016–го на аграрний сектор з бюджету було виділено лише 0,4 млрд грн, то 2018–го — 6,3 млрд грн. Але цей рік став особливим. Уперше за всю історію незалежної України завдяки урядовій ініціативі державну підтримку може отримати кожен сільгоспвиробник.
ДЛЯ МАЛИХ І СЕРЕДНІХ ФЕРМЕРІВ ТА ГОСПОДАРСТВ ПЕРЕДБАЧЕНІ ОКРЕМІ ПРОГРАМИ
Тепер державна підтримка не залежить від обсягів виробництва — її можуть отримати і дрібні фермери, і селяни. Зокрема, починаючи з цього року селяни зможуть мати від держави допомогу на утримання молодняка великої рогатої худоби — 2 500 грн за кожне теля, дотримане до року. Фермерам держава готова допомагати у придбанні сільськогосподарської техніки і насіння, реконструкції тваринницьких комплексів, виплаті кредитів, залучених під розвиток виробництва тощо.
Передбачених у Держбюджеті коштів цілком достатньо, аби державну допомогу отримав кожен, хто звернеться по неї
НА ПРОГРАМИ ВИДІЛЯЮТЬ РЕАЛЬНІ ГРОШІ
Передбачених у Держбюджеті коштів цілком достатньо, аби державну допомогу отримав кожен, хто звернеться по неї. Зокрема, на утримання телят домогосподарствами держава виділила 700 млн грн, на розвиток фермерських господарств — 1 млрд грн.
ДЛЯ ОТРИМАННЯ КОШТІВ ВСТАНОВЛЕНІ ПРОСТІ ТА ПРОЗОРІ ПРОЦЕДУРИ
Для того, аби отримати державну допомогу, потрібно зібрати мінімум найнеобхідніших документів. Частина їх може бути подана в електронному вигляді, що скорочує час на підготовку документації. Проходження документів можна перевіряти на сайті Мінагрополітики. Жодних незрозумілих процедур — усе максимально просто і прозоро. Завдяки програмам підтримки сільгоспвиробників уряду Володимира Гройсмана в Україні має збільшитись кількість фермерських господарств, з’явитися понад 3 тис. га нових садів і виноградників, більше ніж удвічі підвищитися продуктивність молочного стада. Це означає не тільки зростання добробуту наших селян, а й насичення ринку вітчизняними продуктами і подальше зниження цін на них.