А ви вмієте вибирати чорниці?
Луцький центральний ринок рясніє всіма кольорами літніх ягід та фруктів. Полуниць поменшало, натомість стало більше чорниць, вишень, подекуди вже з’являються запашні абрикоси та смородина
Інна ПІЛЮК
Чорниці не подорожчали порівняно з минулим роком, тому вирішую купити більше. Ягоди смакують і свіжими, і прекрасно заморожуються для зберігання. Взимку хоч пироги печи, хоч вареники готуй, а хоч і просто з цукром та сметаною дітям пропонуй або до йогуртів додавай.
Як вибирати — маю свій неписаний рецепт. Це не полуниця, яку, як свідчить досвід, таки треба куштувати. Промислові плантації фермери засаджують сортами, які призначені для транспортування, тому такі ягоди тверді і не дуже солодкі. Чорниці ж на смак скрізь однакові, хіба розміром можуть відрізнятися. Тому я завжди орієнтуюся на інші критерії.
Автомобілі з горами ящичків одразу оминаю. Це перекупники, які до збору ягід не мають ані найменшого стосунку. Купив, націнив, продав — заробив. Бізнес без душі. А от жіночки з архаїчними плетеними кошами чи діти з відерцями — оце мій контингент. Ніколи з ними не торгуйтеся. Та й, зрештою, той, хто хоч раз спробував назбирати ягід бодай на вареники, назавжди запам’ятає, яка це важка праця і не проситиме опустити ані гривні. А ще дивіться на руки продавців. Як тільки побачите синювато–чорні пальці — купуйте тільки тут та й подякуйте за працю вправній збиральниці ягід, яка із зігнутою спиною годинами відвойовувала у комарів цей літній делікатес.
«Посієш вчинок — пожнеш звичку…»
Не сподівайтеся, що після весілля чоловік зміниться і стане таким, як ви хочете: він принесе у вашу сім’ю те, що взяв у своїй родині
Катерина ЗУБЧУК
Заходжу у тролейбус і чую слова юнака:
— Сідайте, будь ласка…
Хоч мені й недалеко їхати, не відмовляюся від запропонованого місця. А судячи з розмови юного джентльмена й дівчини, яка стала моєю сусідкою, це якщо не молода сім’я, то принаймні закохана пара. Мимоволі думаю, що хлопець заробив на очах своєї обраниці хороші бонуси. Адже те, як він ставиться до старшої жінки, свідчить про його вихованість. Припустимо, що в цієї пари квітково–цукерковий період і, може, такий жест вихованості — напоказ. Нехай і так. Але це систематичне «напоказ», дай Боже, стане доброю звичкою.
Одне треба запам’ятати: якщо ваш обранець має недоліки, то не тіште себе думкою, що після весілля вам удасться його змінити. Мовляв, він же любить мене, то заради збереження почуттів піде на все. Це не лише теорія — думка психологів: доведено життям, чужими набитими гулями, що то ілюзія. Недарма кажуть: «Посієш вчинок — пожнеш звичку, посієш звичку — пожнеш характер». Усе починається з дитинства, юних літ.
Пташине ноу–хау: гніздечко з «матрацом»
— Поки що літнім душем користуватися не будемо, — посміхається тато, коли прогулюємось із ним подвір’ям.
— Чому? Адже якраз спека наближається, — дивуюся.
— У нас там — нові мешканці. Відчиняй двері обережно
Олеся БАНАДА
Тихенько заглядаю в душ і завмираю від здивування: в кутку на поличці сидять четверо маленьких пташенят. На зиму ми не забрали звідти губку, тож мама–пташка вирішила, що тут буде ідеальне місце для її потомства. Зробила на цьому «матраці» затишне гніздечко, і тепер малеча почувається у безпеці. Вони не бояться людей і залюбки позують для світлини.
— Цивілізація, — кажу тихенько і мимоволі милуюся чотирма клубочками, які пильно дивляться на мене.
Важка робота — бути старшим братом!
Сестричку потрібно забавити, а тут ще й самому кортить покататися на велосипеді
Сучасні «ровери» не дуже пристосовані для двох. Інша справа колишні — на них і «на рамі» можна було проїхатися, і «багажник» був — «те, що треба». Тож доводиться шукати вихід із ситуації: самому — крутити педалі, а малій — добре триматися (на фото). Ще поки їдеш, ніби нічого, а коли хочеш зупинитися, мусиш зіскочити першим та підхопити сестричку.
…Наздогнав дітей уже на виході з парку. Тримаючи малу за руку, брат котив велосипед і обіцяв, що після обіду вони знову підуть кататися.
20 червня
Сонце (схід — 5.05, захід — 21.35, тривалість дня 16.30).
Місяць у Діві, Терезах. 7–8 дні Місяця.
Іменинники: Анна, Зінаїда, Марія, Богдан, Борис, Степан, Тарас.
21 червня
Сонце (схід — 5.05, захід — 21.35, тривалість дня 16.30).
Місяць у Терезах. 8–9 дні Місяця.
Іменинники: Василь, Павло, Федір.
Анекдот
Головне, що слух зберігся!
Поліцейські наздоганяють на авто чоловіка, який їде мотоциклом:
— Ви що, не бачите, що ваша дружина випала?
— Слава Богу, а то коли перестав чути її крик, то злякався, що оглух!
Золоті слова
Талант — це віра в себе та інших
«У кожній людині є сонце. Тільки дайте йому засяяти».
СОКРАТ,
давньогрецький філософ.
Прогноз погоди
«Гримлять у висі громові оркестри…»
20 червня вшановується пам’ять Федота Анкірського, якого в народі ще називають Врожайником. Спостереженням за погодою цього дня приділяли значну увагу, адже «святий Федот тепло дає — жито в золото веде». Дощ, навпаки, віщував погані врожаї. А якщо ліс притихав, то це було ознакою, що й гроза незабаром. Виблискувало в хмарах, а люди прислухалися: якщо довго гримить — буде град.
За прогнозом чергового синоптика обласного гідрометеоцентру Лесі Пасічник, 20 червня — мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер північно–західний, 7–12 метрів за секунду. Температура повітря вночі — від +12 до +17, вдень — 24–29 градусів тепла. 21–го — мінлива хмарність, вночі без опадів. Вдень місцями короткочасний дощ, гроза. Вітер південний, 7–12 метрів за секунду. Температура повітря вночі — від +12 до +17, вдень — плюс 24–29 градусів. За багаторічними спостереженнями, найтепліше 20 червня було 1964 року — плюс 32, найхолодніше — 2000–го — 6 градусів тепла. Радіаційний фон по області становив 0,008–0,013 мілірентгена за годину. Температура води в річці Стир — 23, озері Світязь — 21 градус.
У Рівному 20 червня переважно сонячно. Температура повітря — від 19 до 26 градусів тепла. 21 червня — мінлива хмарність. Температура — від +18 до +27. Усі дні — без опадів.