Лікарі імплантували пацієнтці в око… фрагмент зуба
Таким чином ізраїльтянські медики відновили зір жінці, яка осліпла через важке захворювання рогівки. Рідкісна і складна операція, що була проведена в клініці «Бейлінсон», має назву остеоодонтокерапротезування (OOKP)
Коли медики запропонували інноваційний метод, Ципа Балала вирішила ризикнути і погодилася на нього. Процедура проходила у декілька етапів. Спочатку пацієнтці видалили здоровий зуб. З нього зробили пластинку розміром з око, у якій просвердлили отвір діаметром 3 мм і вставили штучну рогівку. Потім лікарі імплантували «зубну рогівку» під повіку, щоб організм «побудував» нові кровоносні судини.
Подібне лікування проводять лише в декількох клініках світу.
Перевага такої процедури в тому, що організм не ідентифікує «імплантант» як чужорідне тіло, тож відторгнення не відбувається. Нині Ципа вже бачить прооперованим оком.
Подібне лікування проводять лише в декількох клініках світу. Оскільки ізраїльські лікарі виконували його вперше, на допомогу прилетіли фахівці щелепнолицевої хірургії зі Швейцарії. «Операція призначена для людей, які повністю втратили зір, мають захворювання рогівки, яким не можна зробити пересадку від донора. Це дуже довгий, складний і небезпечний процес, але в більшості випадків його результати приголомшливі», — розповів офтальмолог Ейтан Лівні, який проводив операцію.