Корейці навчали волинських енергетиків використовувати новітні технології у своїй діяльності
У Києві відбувся форум «Smart Distribution Technology»
Як повідомили волинські енергетики, «Волиньобленерго» взяли участь у форумі перший заступник генерального директора Ярослав Діжак, радник генерального директора Олександр Антощук та заступник директора з комерційних питань Андрій Грабань.
Захід спрямований на вивчення та узагальнення потенційних можливостей співробітництва між українськими та корейськими енергетичними товариствами. Учасники форуму ділилися стратегічними планами розвитку та інвестиційними проектами для побудови «smart grid».
Нагадаємо, що раніше в рамках Korea-Ukraine smart-grid forum був підписаний Меморандум між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України і корейськими компаніями KEPCO та KOTRA у сфері електроенергетики для створення технологій «smart grid» в Україні.
Застосування цієї передової технології забезпечить ряд переваг: можливість отримувати інформацію про актуальні дані лічильника та якість електроенергії через додаток смартфона чи Інтернет.
Порядок денний «Smart Distribution Technology» складався із розгляду трьох основних блоків: Advanced Metering Infrastructure (AMI, Провідна Інфраструктура Вимірювання), Meter Data Management system (MDMS, Система Управління Даними Лічильника) та Data Acquisition system (DAS, Система Збору Даних).
Так, наприклад, впровадження проекту AMI, технологія якого базується на зворотній інфраструктурі, забезпечить інтегрований зв'язок між споживачами та постачальниками електроенергії. Зауважимо, що MDMS є однією з основних систем управління та експлуатації «smart grid». Застосування цієї передової технології забезпечить ряд переваг: можливість отримувати інформацію про актуальні дані лічильника та якість електроенергії через додаток смартфона чи Інтернет.
Чим корисне впровадження технології DAS? В першу чергу, можливістю дистанційного спостереження та контролем за системою від знеструмлення, а також віддалене перемикання розподільчої мережі та підстанцій в онлайн-режимі. Окрім того, це забезпечить підтримку оптимальної мережі за допомогою таких операцій як: самовідновлення, мінімізація втрат, баланс навантаження.
В майбутньому досвід іноземних колег може забезпечити спільну плідну співпрацю, яка створить сприятливий клімат для покращення якості надання послуг електропостачання, сприятиме реорганізації технічної бази, допоможе налагодити комфортну взаємодію споживачів із постачальниками.