Сім’я з Луганщини створює мультфільми українською і допомагає військовим
Над кожним мультиком подружжя Тученків та їхній 3-річний синочок Максимко з Лисичанська працюють разом. Готові міні-фільми показують на власному ютуб-каналі «Хмаринка». Історії про букви, цифри, тварин, а також розповіді про Україну набирають тисячі переглядів
«Дитячий канал «Хмаринка» представляє», — озвучує Максимко чергову серію, а на екрані з’являється яскрава усміхнена хмарка й запрошує малюків до веселого й пізнавального навчання.
— Важливість української мови й держави у нашому житті ми відчули під час визволення Лисичанська, — розповідає мама Олена. — Коли з місячним сином сиділи в підвалі, було страшно за його життя, а ще дуже сумно від того, що відбувається. Вже тоді мріяли виховувати його українцем, тому вирішили: хлопчик має чути рідну мову з дитинства.
Створення 3-хвилинного відео займає 7 годин.
Тож, коли Максимко підріс, шукали для нього дитяче розвивальне відео українською. Такого, як виявилося, обмаль. І батьки зробили своє, аматорське. Сергій за фахом — енергетик, Олена — економіст. Анімаційні програми зі створення мультфільмів опанували самотужки. Першим був мультик про цифри, його виклали в інтернет, а потім започаткували канал і назвали «Хмаринка», своєрідно переклавши українською мовою прізвище родини — Тученко. І стали розповідати й показувати мультики про кольори, цифри і літери, про звірят і транспорт, про визначні історичні й географічні місця України: Карпати й сонячну Одесу, космічний Житомир і мальовничий Харків. Анімації набули популярності. Зараз у своєму доробку мають їх близько 40, 100 тисяч переглядів і сотні коментарів.
Створення 3-хвилинного відео займає 7 годин. У кожного — своя частина роботи: мама Олена займається текстом і озвучуванням, тато Сергій — анімацією і монтажем, а синочок Максимко — головний продюсер, котрий і каже, що йому до вподоби.
Уже майже рік родина створює українське дитяче відео. За цей час спробували різні теми, освоїли нові техніки, стали героями телевізійних сюжетів та публікацій. Звісно, ще мають мовленнєві огріхи, відчутний російський акцент, але вони вдосконалюються, вчаться.
А кошти від перегляду мультиків передають військовим. Та прагнуть головного — популяризації українського контенту. Тож підтримайте «Хмаринку» своїми переглядами: https://www.facebook.com/Channel.khmarinka/?rc=p.