З листа до СБУ: «У Пенсійному фонді організовано злочинну групу»
Рівненські міліціонери–пенсіонери вже третій рік вимагають, щоб держава підвищила їм виплати, виграли суди, проте нічого не отримали. Тепер звинувачують Пенсійний фонд у тому, що він «підриває авторитет України»
Адвокат і пенсіонер МВС Анатолій Шмайхель — один із найактивніших екс–правоохоронців, які вимагають підвищення пенсії. Чоловік виграв суди та зазначає, що Пенсійний боргує йому близько 50 тис. грн. Кабмін відтермінував доплати до пенсій колишнім міліціонерам до 2019–го, проте пан Шмайхель чекати не хоче. За його словами, до того часу можна і не дожити, а тому подаватиме позов до Європейського суду з прав людини, якщо ситуація не зміниться.
У листі ж до Генерального прокурора та СБУ адвокат Шмайхель пише:
— З 1 січня 2016 року пенсіонери МВС мають право на перерахунок пенсій з урахуванням грошового забезпечення в розмірах, установлених для поліцейських. Але головне управління ПФУ, всупереч закону, не здійснювало перерахунок та виплату їх, що змусило частину пенсіонерів МВС звернутися до суду. Лише в Рівненській області було подано понад 360 позовів і вже є більше півсотні виконавчих листів зі справ, проте управління ПФУ їх не виконує. Маю інформацію, що такий стан — по всій Україні, а це свідчить, що протиправне невиконання рішень судів організоване, зокрема, керівними посадовими особами Пенсійного фонду. У червні направив два повідомлення до ГУ Нацполіції про вчинення працівниками управління Пенсійного фонду в Рівненській області кримінального правопорушення, проте їх не було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Доплата за 2016, 2017 роки проводитиметься відповідно до постанови Кабміну, після виділення коштів із державного бюджету України — з січня 2019–го.
Добре знаючи настрої колег, не сумніваюся, що багато з них будуть звертатися до Європейського суду з прав людини. Тому маю запитання до Генерального прокурора та глави СБУ: хто і для чого організував в Україні навмисне протиправне невиконання рішень судів стосовно пенсіонерів МВС? Хто відповість за підрив авторитету України на міжнародному рівні?
Василь Петняк, начальник Головного управління Пенсійного фонду у Рівненській області, відповідає, що невиплата — не вина ПФУ:
— На обліку в області перебуває 11 322 пенсіонери силових структур. З 1 січня цього року 11 272 особи, зокрема 4158 пенсіонерів МВС, отримали право на перерахунок пенсії. Її середній розмір підвищився на 62% — з 2503 до 4065 грн. Проте частині пенсіонерів, а саме особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, було проведено перерахунок ще з 1 січня 2016 року. Виплату за 2018– й їм здійснено, а ось доплата за 2016, 2017 роки проводитиметься відповідно до постанови Кабміну, після виділення коштів із державного бюджету України — з січня 2019–го.
Кабінет Міністрів визначив такий порядок виплати перерахованих пенсій. Окрім того, вони фінансуються не з бюджету Пенсійного фонду, а з держбюджету. А Пенсійний фонд і головне управління не є установами, що розпоряджаються коштами державного бюджету. Пенсійний фонд направив до Міністерства соціальної політики всі розрахунки, отже, проведено всі залежні від нас дії для забезпечення виплати пенсіонерам МВС.
Левко ЗАБРІДНИЙ.