Коли вмієш бачити красиве…
Море, море — неозоре, не виміряти його ні кроками, ні поглядом, який губиться на тоненькій лінії, що з’єднує неосяжну воду з безкраїм небом. І хто хоч раз бачив море, носитиме його назавжди у споминах, котрі виринатимуть затяжної зими, дощової осені і просто в момент ностальгії. Ще довго шумітиме воно у мушлі, яку прикладеш до вуха, замружиш очі — і наче знову там…
А поки ти на Чорному морі, всотуй його барви й звуки. До, ре, мі, фа — як по нотному стану крокують чайки піщаним берегом, очікуючи, що чергова хвиля принесе рибину чи якусь водорость. Лагідна піна лоскоче ноги, вітер грається волоссям, але фотограф фіксує вдалу мить: чайки вишикувалися й позують. Дякую, подруго, що вмієш бачити, і згадую притчу. У потязі їдуть чоловік із дорослим сином. Юнак збуджено оповідає, що за вікном дерева біжать назад, що озеро й птахи пливуть за ними, радіє, що велика крапля дощу щойно впала на долоню… Подружня пара навпроти дивується з такої поведінки дорослого хлопця й радить батькові спеціаліста для консультації. Батько ж стримано відповідає: «Просто сьогодні лікар повернув моєму синові зір».
Цінуймо те, що бачимо, бо цікаве є всюди, потрібно лише трохи придивитися.
Чи добре бути змалку під «прицілом»?
На шкільному подвір’ї метушня та гамір. Незважаючи на літні канікули, тут повно малечі — працює літній табір
Олександр ДУРМАНЕНКО
Між хлопцями виникає штурханина, яку молода вчителька вчасно зупиняє. Діти сперечаються, чия черга грати на планшеті. Один із юних футболістів падає, і починається плач. Педагог до усіх встигає: коли потрібно — насварить, а коли й пошкодує. І розпитає, і підкаже.
Тим часом одна з китайських шкіл встановила «розумну» систему контролю. Камери, розміщені у класі, їдальні та бібліотеці, розпізнають дітей та їхні емоції, аналізують, хто чим займається: хто пише, читає, тягне руку, а хто — дрімає. Дирекція школи на критику відповіла: такі системи скоро будуть в усіх кабінетах, бо потрібні не лише для безпеки, а й для допомоги вчителю. Та й про негативний душевний стан учнів вчасно повідомлять. Але ж чи добре ось так змалечку жити під наглядом, під «прицілом»? У таких умовах мимоволі навчишся самоконтролю.
Чи буде колись така новація в українських школах — важко сказати. Поки що наші вчителі справляються з «розпізнаванням настрою» не гірше, ніж камери. Аналогією є хіба що запровадження комп’ютерного тестування знань, яке викликало чимало суперечок щодо того, чи можна «на комп’ютері» складати іспити з гуманітарних дисциплін?
Столиця зустрічає гостей музикою і вуличними безхатьками
Уже декілька років поспіль військові оркестри країни влаштовують флешмоби на Центральному залізничному вокзалі Києва з нагоди різних свят. Торік музиканти потішили композицією «Новий марш Української армії», а 28 січня 2018–го влаштували великий перформанс, щоб вшанувати 100–річчя подвигу героїв, полеглих у бою під Крутами
Леонід ОЛІЙНИК
Ролики з цими виступами розлетілися соцмережами й назбирали тисячі «вподобайок». Проте з’являються в інтернеті й інші сюжети про залізничні ворота столиці. Нещодавно волинський бард Микола Більшевич поширив на своїй сторінці у Facebook відео, на якому видно, як десятки безхатьків відпочивають попід стінами вокзалу в залах очікування. Чоловік каже, що від цих знедолених йдуть неприємні запахи. Крім того, за словами музиканта, з приміщення зникло чимало лавок, натомість запрацювала зона відпочинку, куди вхід платний. Пан Микола переконаний, що влада міста має допомогти безхатькам знайти інший прихисток і дати подорожнім можливість очікувати свого поїзда безплатно.
Календар
1 серпня
Сонце (схід — 5.43, захід — 21.09, тривалість дня — 15.26).
Місяць у Рибах, Овні, 19–20 дні Місяця.
Іменинники: Мокрина, Степан, Серафим, Роман, Григорій, Віктор.
2 серпня
Сонце (схід — 5.46, захід — 21.02, тривалість дня — 15.16).
Місяць в Овні. 20–21 дні Місяця.
Іменинники: Ілля, Лідія, Леонтій, Олексій.
Прогноз погоди
Дощ на Мокрини — до мокрої осені
1 серпня вшановується пам’ять цієї святої. За народним календарем, якщо цього дня будуть опади — варто очікувати мокрої осені, а дощитиме ще шість тижнів, якщо ж на Мокрини сухо, то не буде опадів у такий же термін. Саме зараз розпочинається ранній листопад, замовкають птахи, зникають ґедзі.
А за прогнозом чергового синоптика Волинського обласного гідрометеоцентру Світлани Гончаренко, 1 серпня — мінлива хмарність , вночі без опадів, вдень короткочасний дощ, гроза. Вітер східний, 5—10 метрів за секунду. Температура повітря вночі — 16—21, вдень — 25—30 градусів тепла. 2–го — мінлива хмарність, переважно без істотних опадів. Вітер східний, 5—10 метрів за секунду. Температура повітря вночі — 11—16, вдень — 21—26 градусів. За багаторічними спостереженнями, найтепліше 1 серпня було 2017 року — плюс 33, найхолодніше — 2015–го — 8 градусів тепла. Температура води в річці Стир — 23 , в озері Світязь — 24 градуси.
У Рівному 1 — 2 серпня – мінлива хмарність, без опадів. Температура вночі – 19–21, вдень – 23 – 28 градусів тепла.
найближчі Магнітні бурі: 2–3 серпня.
Пророцтво місцевої «Ванги», або Як врятувати помідори
У переповненому сільському ранковому автобусі, який прямує до Луцька, дві жіночки поважного віку діляться городніми секретами
Кость ГАРБАРЧУК
— Ганю, а чим ви поливаєте помідори? Цього літа добре вродили, але як пішли дощі, то стали пропадати, — бідкається одна. — Так шкода, я тішилася, як мала дитина. Думала ще соку томатного зробити.
— Моя невістка кропила сироваткою, і я собі спробувала, — відповідає співрозмовниця, а за мить додає: — Такий урожай, і то на все — аж страшно. У мене яблуня розчахнулася. Верхні гілляки зламалися, хоч ми й тичками їх підперли. То не до добра. Колись моя баба Зіна казала, а вона шось таки знала, її недарма відьмою називали, почнеться велика вуйна. Бо таке вже було у 1939–му, коли німець напав.
— Жіночко, що ви мелете!? Та війна вже йде чотири роки, — втрутився у їхню розмову роздратований сивий чоловік. — Це відомо й без вашої «Ванги». Тільки ми не хочемо самі собі в цьому признаватися, поки нас не зачепить. Ви хоч знаєте, скільки хлопців з Волині вже поклали голови? — звернувся він до всіх пасажирів.
До Луцька маршрутка їхала у повній тиші…