І ніякі це не «ноЖНиці». А – ноЖИці!
Друзі, завдяки нашому інтелектуальному конкурсу ми не тільки пізнаємо навколишній світ, а й вивчаємо рідну мову
Але спочатку введемо у курс справи тих, хто не розуміє, чому саме ці слова ми винесли у заголовок. Тобто, повторимо запитання, відповідь на яке почали обговорювати.
«ГАРБУЗ ІЗ СЕКРЕТОМ» — 29 (2018)
Якщо охарактеризувати цей предмет прикладом із літератури, то тут треба згадати знаменитого американця О’Генрі і його зворушливу історію, чарівність головної героїні в якій навіть не зіпсував, хоч і зробив усе залежне від себе захований нами «незнайомець».
Коли ж говоримо про фантастику, то він нагадує Дракона, у пащі якого здійснюється «братерська рівність» або «братерська нерівність».
Часто згадують його і в казках, бо має вже близько 4 тисяч років, і в мультику про Шона, і в загадках для дорослих — дещо нагадує…
У кримінальному світі цим предметом характеризують рух волоцюги, що заліз до вашої кишені.
А ось прихильники спортивних баталій, що відбуваються раз на двадцять п’яту частину століття, скажуть, що в ньому не вистачає кількох елементів.
Розгадувала разом із донькою Іриною, яка, похвалюсь вам, як рідним, бо вже багато років дружу з «Волинню», а тепер ще
й із «Цікавою газетою», — як і я, пов’язала своє життя з медичною справою.
Якщо ж ви чиновник високого штибу, вам обов’язково вручать цей предмет під час особливої події, що в людських оселях відбувається раз на життя, а в держустановах можуть і повторити. Раптом прилетять Петро Олексійович чи Ігор Петрович?
А якщо сказати по–простому, від трирічної Мариночки його ще ховають, п’ятирічній Маринці на певних умовах уже вручають, а доросла Марина Анатоліївна, бабця Марися і садівник Юрій Довгун без нього — часто ніяк. Він буває різного розміру, призначення і… точно є у вашій хаті, але більшість із вас, називаючи його, вимовляє зайвий звук.
Що ми заховали у гарбузі?
І маємо непоганий результат із відповідями: 37 учасників вказало у своїх sms–повідомленнях правильне слово — «НоЖИці». Але переможців повинно бути тільки двоє (на спеціальний приз жодна історія цього разу не заслужила). Тому, згідно із жеребкуванням, яке провів знаний не тільки на Волині, а й в Україні аграрій, керівник сільськогосподарського приватного підприємства «Рать» із села Ратнів Луцького району Віктор Анатолійович Шумський, по 100 гривень призових отримають: завідувач фельдшерсько–акушерського пункту села Адамівка Ратнівського району Волині Людмила Триндюк («Розгадувала разом із донькою Іриною, яка, похвалюсь вам, як рідним, бо вже багато років дружу з «Волинню», а тепер ще й із «Цікавою газетою», — як і я, пов’язала своє життя з медичною справою і з 1 серпня приступила до роботи в обласному онкодиспансері») та її землячка — вчителька української мови і зарубіжної літератури із села Ощів Горохівського району Наталія Новосад («Вільямом Сідні Портером — таке справжнє ім’я О’Генрі — ви мене, вчительку зарубіжної літератури, не заженете в глухий кут»). Переможців просимо надіслати на адресу редакції копії першої і другої сторінок паспорта, а також ідентифікаційного коду.
А нам час оголошувати нове завдання. Цього разу воно буде незвичне. Але не менш цікаве, хоч, не виключено, багато хто з вас про нього уже чув.
«ГАРБУЗ ІЗ СЕКРЕТОМ» — 32 (2018)
Один популярний знавець схематично (дивіться малюнок) зобразив всесвітньо відому картину авторства двох кумів. Це полотно ми й заховали. Назвіть точну його першопочаткову назву, бо часто зустрічається й друга, проте у ній — явна арифметична помилка.
Що за картину ми заховали у гарбузі?
Слово–відповідь треба надіслати до 12 серпня тільки у вигляді sms–повідомлення на номери: 0501354776 і 0672829775 (наприклад: «М’яч», «Три гвоздики», «Бойко і Калинюк»).
Увага: з одного номера можна відправляти лише одне sms! Цей номер і братиме участь у жеребкуванні при розіграші призових 200 гривень, якщо правильних відповідей буде більше двох.
А ще спеціальний приз — 150 гривень — отримає той, хто в листі на поштову адресу (43 025, Луцьк, просп. Волі, 13) чи електронну [email protected] найяскравіше опише, як шукав чи шукали правильну відповідь.
До зустрічі!
Грицько ГАРБУЗ.