Курси НБУ $ 41.75 € 47.39

ПРИГОСТІТЬ ДРОТЯНИКА МІНДОБРИВАМИ

Що таке дротяник? Це — личинка жука родини коваликових. Самі жуки харчуються листям, а їхні личинки завдають шкоди бульбам картоплі, моркві, бурякам і розсаді...

Що таке дротяник? Це — личинка жука родини коваликових. Самі жуки харчуються листям, а їхні личинки завдають шкоди бульбам картоплі, моркві, бурякам і розсаді.

Якщо ви посадили її, а вже через три-п’ять днів вона лежить, як підкошена — це робота дротяника. Щоб він не підгризав стебла розсади, при висадці рослин в кожну лунку влийте півлітра розчину марганцівки рожевого кольору. А через тиждень слід підживити розчином карбаміду (20 г на літр води).
Поширюються дротяники на занедбаних ділянках, де вчасно не знищують бур’яни — передусім пирій, осот, щирицю. Вкотре підтверджується правило: чиста ділянка — то здорова ділянка. Запобігти появі дротяників можна, якщо тримати поле чистим. Несприятливі для нього й гарно удобрені і провапновані грунти. Не любить цей шкідник й мінеральних добрив, зокрема хлористого калію. Тож пригостіть його ним.
Боротися з дротяниками можна й так: обробіть грунт довкола рослини марганцевокислим калієм разом з сечовиною (20 г карбаміду на 10 л води і кілька крупинок марганцю). Після такої купелі шкідник зникне.
Активні операції щодо знищення жуків-коваликів, як правило, проводять у травні—червні, до початку відкладання яєць. Для цього використовують принади. Ними можуть бути порізана солома і свіжоскошена трава, куди вони ховаються від спеки. Принади найкраще розкладати до появи сходів картоплі. Бажано, щоб водночас і сусіди вели нещадну боротьбу із шкідником.
Спільники городників у боротьбі з дротяником — шпаки і граки. Вони вибирають личинки на перекопаній ділянці.
Telegram Channel