Чорно-біла — не тільки зебра…
Будь-який китаєць вам скаже, що насамперед це панда — тварина-гордість його країни
Але спочатку ще раз повторимо запитання, про відповідь на яке ми почали мову.
«Гарбуз із секретом» — 30 (2018)
«Посірілі думки наших думок плетуть собі клубочок…» От хочеться, щоб сьогодні і ваші думки, як співає чудовий український гурт «Без обмежень», посіріли трохи. Бо запитання наше «чорно-біле». Пов’язане із твариною, яка і на кольоровому фото мало відрізнятиметься від чорно-білого.
Її зображують як символ расової терпимості. Бо народжується рожево-білою, хоча з часом стає… чорно-білою. Тобто, одночасно завдяки кольорам і місцю проживання є і європейцем, і африканцем, і американцем, і азіатом…
У гарбузі — папірець, на якому написана назва країни, де вона тотально поширена і за вбивство якої на браконьєрів там чекає… смертна кара. Бо ще три роки тому ця тварина належала до категорії зникаючих, але тепер, слава Богу, кількість особин зросла. Як і кількість мультфільмів, фільмів та різноманітних історій про цього добряка, хоч і хижака…
Назву якої держави ми заховали у гарбузі?
Згідно із жеребкуванням, котре провела велика прихильниця інтелектуальних конкурсів — головний лікар Луцької міської клінічної лікарні, кандидат медичних наук Лариса Петрівна Духневич, — серед 26 учасників, які надіслали правильне слово-відповідь «Китай», по 100 гривень отримають двоє волинянок: продавчиня із села Затурці Локачинського району Яна Скібінська («Дуже подобаються ваші завдання, часто розгадую з донькою і братом чоловіка — великими прихильниками «Гарбуза із секретом») і вчителька математики із Бережанки Горохівського району Любов Ярощук («Зізнаюся, я вперше відправила «есемеску» у «Цікаву газету», тож сама переконалася, що недарма кажуть: «Новачкам завжди щастить!») А ось на спеціальний приз — 150 гривень — знову жодна з історій не заслужила. Ех…
Перед тим, як оголосити нове завдання, попросимо переможців надіслати на адресу редакції копії першої та другої сторінок паспорта та ідентифікаційного коду.
«Гарбуз із секретом» — 33 (2018)
Cпочатку процитуємо катрени чудової поетеси на ім’я Тетяна (прізвище не вказуємо, бо підкаже вам частину відгадки). Там, де стоять знаки питання — пропущено слово (кожен «?» — одна буква).
***
Збереш по краплині мій дух,
Моє ????,
Усе, аж до крихти душі…
За те, що любила, за те,
що летіла
За сиві, як дим, міражі.
***
Ще вчора серпень бігав
Між покосами
І ?? своїх шукали берегів…
А зараз ти — вже тінь чужої осені,
А я вже туга завтрашніх снігів.
***
Так обережно падав, падав сніг
І одягнув мене в незримий холод.
І одягнув. І вже й на серце ???.
І не спитав,
Чи хто йому дозволив…
***
???? твою втримаю в долонях
І не розіб’ю, ? не відпущу!
… Краплі ночі, — сонні
та солоні, –
Згадують прелюдію дощу…
Так-от: якщо ці слова скласти в певній послідовності (причому одне з них треба трансформувати, додавши префікс, і поставити у формі множини майбутнього часу), то вийде фрагмент із популярної в Україні пісні. Ви точно чули. Це, звісно, не «ой, мамо, на свята я не була свята…» і не «піду я у садочок, наїмся черв’ячків…»
Та найголовніше: у наш «чорний ящик» ми заховали світлину не того, хто виконує пісню, а автора слів.
Чиє фото у «Гарбузі»?
Слово-відповідь треба надіслати до 19 cерпня тільки у вигляді sms-повідомлення на номери: 0501354776 і 0672829775 (наприклад: «Футбол», «Три богатирі», «Марина Бойко»).
Увага: з одного номера можна відправляти лише одне sms! Цей номер і братиме участь у жеребкуванні при розіграші призових 200 гривень, якщо правильних відповідей буде більше двох.
А ще спеціальний приз — 150 гривень — отримає той, хто в листі на поштову адресу (43 025, Луцьк, просп. Волі, 13) чи електронну ([email protected]) найяскравіше опише, як шукав чи шукали правильну відповідь.
До зустрічі!
Грицько ГАРБУЗ.