«Теплиця повинна бути в кожного господаря»
Подружжя Мельників зі Звинячого та Микола Гаврилюк із Пісків Горохівського району використовують чималі парники від фірми «Западенські теплиці», подаровані газетою «Волинь»
«Садимо все, що можна»
Родина Мельників сповна використала наш подарунок. У теплиці тепер є – й огірки, і помідори, і перчики. Усе росте і родить. А найбільше врожаєм тішиться дітвора. Мама Оксана сфотографувала діток із повними кошиками червоних томатів.
А ще дозрівають болгарські перці. Володимир Мельник показує нам, як облаштував теплицю: вкопав бетонні блоки, на них поклав дерев’яні бруси, а зверху закріпив теплицю. Зроблено все по–хазяйськи.
Обмірковує, як зробити конструкцію жорсткішою, і зауважує, що невелика металева перемичка, яку він додав, уже поіржавіла, а от оригінальні запчастини, попри високу вологість, — як новенькі.
— З середини червня ми вже їли власні помідори. На городі їх уже немає, а в теплиці є, — каже Володимир. — Щоправда, трохи уразила фітофтора. Але покропив рослини розчином сироватки, і це допомогло. Хотілося максимально використати ваш подарунок. Тому, може, трохи загусто висадили розсаду. Але то все наука, вчимося на власному досвіді.
Окрім теплиці, на господарстві є до чого докласти рук. Бо власне на землі й заробляють на життя. Вирощують зернові, гречку. Мельники — родина працьовита, трудяться сумління. Як каже господар, «садимо все, що можна». Тож і червоніють на городі помідори, пишаються огірки, синіють баклажани, а ще — рясніють квіти. Це вже господиня до корисного додала прекрасного.
Блакитна мрія про блакитну ялинку
Інший переможець нашого конкурсу, Микола Гаврилюк із села Піски також задоволений подарунком. Каже, що такої теплиці на невелику сім’ю цілком вистачає, аби виростити городину для власного вжитку. Обмірковує, як зробити конструкцію жорсткішою, і зауважує, що невелика металева перемичка, яку він додав, уже поіржавіла, а от оригінальні запчастини попри високу вологість — як новенькі.
…Заходимо всередину. В жаркий день у теплиці дуже парко.
— Перець скоро дозріє, — Микола поправляє рослини. — Учора огірки ще збирав, кілька лишилося. І помідори виросли. Вважаю, що в кожного господаря повинна бути теплиця. У моїх батьків вона є, у тестя теж, і в мене тепер є. Для городини на невелику сім’ю — це ідеальний варіант. Можна вирощувати усього потроху — і для себе овочів цілком вистачить.
Окрім городини, господар планує посадити в теплиці арахіс. Минулого року Микола розвів кілька кущів. Розсаду плекав у малесенькій тепличці. Нині цієї екзотичної рослини в нього вже значно більше, тож і більша теплиця згодиться.
А ще чоловік таки не відмовляється від своєї блакитної мрії — вирощувати блакитні ялинки.
— Помідори й огірки — добре, але хочу задіяти теплицю чимось кориснішим, — посміхається. — Нещодавно пого-
ворив із знайомим про зелене живцювання ялини. Він розповів, що приймалася приблизно половина. Але він робив інакше, ніж я. Тож треба спробувати його спосіб. Ялинка потребує мало догляду, але, щоправда, і росте довго. Живці є де взяти. Метрова голуба красуня коштує 200–300 гривень,
Насамкінець розмови Микола показує фундук. Деякі кущі дали приросту до 1,3 метра за рік. На багатьох, попри несприятливу зиму, є плоди. Нині господар випробовує різні сорти, аби в майбутньому визначитися, які з них будуть основою його садка. Не забуває він і про інші види горіхів — вже посадив ведмежу ліщину. Одна рослинка тішиться теплом у теплиці.
Так що наші подарунки стали дуже доречними і для родини Мельників, і для Миколи Гаврилюка.
Публікація створена завдяки сприянню компанії «Западенські теплиці» (Луцький район, с. Забороль,вул. Володимирська, 36-а, тел.: 0503780907, 0672552565).