Курси НБУ $ 41.28 € 44.64
Горохівщина: Широке на висоті відзначило день села

Співаки, танцюристи і декламатори, завдяки яким Широке запам’ятає свої іменини

Фото Лесі Влашинець

Волинь-нова

Горохівщина: Широке на висоті відзначило день села

На Горохівщині село Широке - найменше на території Цегівської сільської ради. У 124 його дворах живе 354 людини

Це тепер його вулички горнуться одна до одної, наче барвінок у віночку. Історія переповідає, що колись хати у цій місцині були розкидані на  широко розмежованих полями хуторах. Про те, як на них жилося до колективізації, ще пам’ятає з оповідок своїх батьків найповажніша роками Раїса Іванівна Павлік, яку односельці 16 липня вітали з 90-річчям. Її спогади учитель місцевої школи Галина Степащук перевтілила в сторінки історії, бо ж скільки не шукали розповідей про свою батьківщину в архівах, на жаль, вони не збереглися. 

Пісенне свято, яке започаткували місцеві аматори художньої самодіяльності і екс-голова Цегівської сільської ради Валерій Холодзьон, тоді настільки сподобалося громаді, що вона забажала зробити його традиційним. 

Іменинами свого села широчанці вважають один із днів XVIII століття, а святкувати їх самобутньо і незабутньо почали три роки тому. 

Пісенне свято, яке започаткували місцеві аматори художньої самодіяльності і екс-голова Цегівської сільської ради Валерій Холодзьон, тоді настільки сподобалося громаді, що вона забажала зробити його традиційним. 

Місце для такої події обрали найгарніше - біля сільського клубу.  І цьогоріч до Дня села готувалися, наче до найбільшого празника. Найперше оргкомітет у складі енергійних молодиць зібрався у закладі культури.  Про задум розповіли теперішньому сільському голові Валентинові Фищуку, депутатам сільської ради Ользі Садовій і Тетяні Калахан і, заручившись їх підтримкою, завзято взялися розподіляти обов’язки. 

…Для велелюдного свята Бог подарував  чудовий день. Два роки поспіль дійство благословляв настоятель місцевого Свято-Покровського храму о. Ігор Бондарчук. Цього року через хворобу не зміг звершити молитву, однак миряни не забули - найперше добрим словом завіншували свого духовного наставника. 

Свою повагу до Цегівського сільського голови Валентина Фищука  висловили врученням йому короваю з нового врожаю. Дивовижно гарний і смачний витвір спекла  Зоя Котик, а прикрасила  Галина Герчук.

Свою повагу до Цегівського сільського голови Валентина Фищука  висловили врученням йому короваю з нового врожаю. Дивовижно гарний і смачний витвір спекла  Зоя Котик, а прикрасила  Галина Герчук.

А потому люд заслухався мелодійними піснями, змістовними віршами, дотепним гумором, замилувався танцями, які натхненно виконували дорослі і діти. Життя села у змістовному сценарії відтворила освітянка Галина Степащук. Його писала, пишаючись своїми односельчанами, пригадуючи найзнаковіші сільські події. Широчанцям, обдарованим хистом до співу, неабияк пощастило: у селі живе баяніст-віртуоз Олександр Навроцький, а свій чудовий ансамбль аматори назвали «Струни серця». Пісні для багатющого репертуару на репетиціях вибирають разом і співають їх так гарно, що не хочеться, аби закінчувалося те співзвуччя  голосів  Євгенії Дячук, Галини Степащук, Надії Вавринчук, Марії Ковальчук, Людмили Харчун, Людмили Навроцької, Олександра Харчуна, Миколи Ковальчука бужанівця Миколи Зімохи, Олександра Навроцького молодшого - завідувача клубу с.Широкого.

Окрасою свята були концертні номери  у виконанні юних Марії Корень,  Любові Рохміль, Катерини Фищук, Наталії Фищук, Аліни Садової, Вікторії Садової, Романа Осіпова, Світлани Калахан, Софії Калахан, Христини Клачук, Ірини Герчук, Василини Ганич, Катерини Чухало, Дарини Точенюк, Богдана Волоса, Дем’яна Пилиповича, Василя Садового. На виставці народних майстринь милували очі візерунки на полотні, вишиті Іриною Герчук, Марією Корень, Надією Герасим’юк, Світланою Калахан, Софією Калахан, Любов’ю Рохміль, Валентиною Ясковець, Людмилою Юрко, Лесею Остапиною. Юні художники про свої мрії розповіли у барвистих малюнках на асфальті. Їх старанно малювали Роман Осіпов, Ярослав і Ілля Каркути, Богдан Шкорбатюк, Степан Збудовський, Артем Звірко, Дем’ян Пилипович, Дарина Точенюк, Богдан Волос, Оксана Данилюк. 

Свої таланти у День села митці присвятили воїнам АТО Миколі Карасюкевичу, Олександрові Звірку, Василеві Збудовському, Володимирові Сусю, Леонідові Мельнику, Володимиру Харчуну, Костянтинові Чухалу, Романові Волянику, Василеві Крикавському і їхнім батькам, ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, мамам і татам, дітям, сім’ям, родинам, довгожителям, одиноким, хліборобам, чоловікам, дружинам, закоханим, представникам усіх професій і поколінь… А ще - спонсорам і доброчинцям.   Широке не багате закладами соціальної сфери. Окрім початкової школи - має два магазини і медпункт і завжди щиро дякує людям, які роблять у ньому хороші справи. За замінені євровікна  у школі ведучі урочистості Галина Степащук і Микола Ковальчук виголосили керівника ТзОВ «Агросвіт» Євгенія Шелепіну, за встановлений напередодні свята дитячий майданчик - Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», представники якого Олександр Вольчинський і Людмила Марадевич теж щиро вітали всіх із Днем села. 

Доки співали, танцювали, декламували, вручали подарунки і нагороди, зовсім поруч у великих казанах  варилися куліш і юшка. Пахнули так, що словами не переповісти.  Приготувати їх для всього села люб’язно погодився Олександр Круль.

- Ніхто в районі так смачно не зварить куліш, як цей чоловік, - пишалися широчани.

- Ніхто в районі так смачно не зварить куліш, як цей чоловік, - пишалися широчани.  Правою рукою у тій почесній місії була дружина вмілого кухаря пані Наталія. 

А ще смакували варениками Ірини Ковальчук, Марії Фищук, Наталії Круль, Ірини Петринюк, Ольги Садової, паляницею з маком Тетяни Калахан, пампушками Людмили Юрко, кабачковим тортом Галини Філіпчук і солодкими смаколиками Олени Маркевич і Надії Сахарчук, бутербродами Наталії Корень.

Іменини Широкого вдалися багатими на чудові емоції. Їх меценатами безвідмовно зголосилися бути керівник ТзОВ «Агросвіт» Євгеній Шелепіна, керівник ФГ «Галстедан» Степан Галущак, керівники  ТзОВ «Горохів–насіння» і ТзОВ «Волинь–АгроЦентр»  Микола і Жанна Віктовичі, лісничий Ново-Зборишівського лісництва Олександр Циринюк, Цегівський сільський голова Валентин Фищук, приватні підприємці Петро Маслійчук, Людмила Прокопчук, Надія Майко, Микола Левчук.

Telegram Channel