Школяр із Вараша – «бронзовий» призер із географії в Таїланді
Одинадцятикласник Єгор Грушевий (на фото) тепер відомий на всю Україну. Хлопець, представляючи національну команду на Міжнародній учнівській олімпіаді з географії, що проходила в таїландському місті Канчанбурі, здобув «бронзу»
Єгор — відмінник Вараської ЗОШ № 3. До олімпіади за кордоном йому допомогла підготуватися його вчителька Валентина Чилій, проте ключову роль відіграла самоосвіта. Батько учня Віктор розповідає, що син почав захоплюватися цим предметом кілька років тому, вигравав олімпіади спершу на місцевому рівні, потім — на обласному, з дев’ятого класу їздив на всеукраїнські змагання, а торік його відібрали до складу нашої команди, яка мала їхати до Таїланду. Окрім Єгора, Рівненщину на міжнародному рівні представляв Ярослав Гаврилюк, учень Дубенської спеціалізованої ЗОШ № 5. А також броварчанин Віктор Пасілецький та одеситка Варвара Чернова, яка здобула в «синьо–жовту» скарбничку «срібну» нагороду.
Загалом до Таїланду з’їхалися 159 дітей із 39 країн. Вікових обмежень не було, проте учасник мав бути саме школярем, а не студентом вишу. Українці були чи не наймолодшими. Найбільше нагород вибороли учні Південної Кореї, США та Китаю. Успіхи українців також немалі. Єгора та Варвару привітав навіть Президент, написавши у Twitter.
— Він у нас розвинений у всіх напрямах, — з гордістю розповідає про сина Віктор Грушевий. — Географією почав цікавитися останні кілька років, а так постійно здобуває перемоги на олімпіадах із математики, історії, української мови. У нас уже ніде грамоти і медалі на стіні вішати.
Географія хлопця зацікавила, коли почав мандрувати. Об’їздив околиці Вараша, трохи Західної України і був у Білорусі.
Єгор на слова батька про відсутність місця на стіні усміхається. Каже: тато трохи перебільшує. Географія хлопця зацікавила, коли почав мандрувати. Об’їздив околиці Вараша, трохи Західної України і був у Білорусі. Поїздка до Таїланду — перша найдальша. Окрім того, хлопець уперше летів.
— Таїланд вразив своєю гостинністю. Усі таїландці, яких зустрічали, були дуже привітними та дружелюбними, — розповідає школяр. А от таїландські краєвиди Єгор бачив переважно з вікна автобуса. Проте школярів водили на екскурсію в печеру та в музей просто неба, щоб показати традиційну місцеву культуру.
— Кухня таїландська сподобалася, — розповідає хлопець. — У них багато рису і незвична курятина — дуже маленька, на два укуси. Але одразу зрозуміли, що краще не куштувати того, у чому не впевнений — може бути дуже гострим.
Незабаром Єгор розпочне підготовку до наступних олімпіад: восени відбуватиметься оцінювання на місцевих рівнях, а навесні — на всеукраїнському. А ще подальші місяці для юнака — підготовка до ЗНО та вступу, посилене вивчення англійської мови. Каже, що хотів би навчатися на програміста або на факультеті міжнародної економіки. Називає два виші, куди подаватиме документи, — Київський політехнічний та Національний університет імені Тараса Шевченка.
Левко ЗАБРІДНИЙ.