Курси НБУ $ 42.04 € 43.38

КУДИ ВИЇЖДЖАЮТЬ ВОЛИНЯНИ

Внаслідок цих переселень чисельність жителів області за 2004 рік зменшилась на 1,3 тисячі осіб. Лише за межі України виїхало тисячу волинян, тоді як прибуло на Волинь з інших держав 460 осіб...

Протягом минулого року в міграційних процесах брали участь 25,4 тисячі осіб, з них дещо більше половини мігрували у межах Волині.

Внаслідок цих переселень чисельність жителів області за 2004 рік зменшилась на 1,3 тисячі осіб. Лише за межі України виїхало тисячу волинян, тоді як прибуло на Волинь з інших держав 460 осіб. Серед «країн далекого зарубіжжя» волиняни віддають перевагу Сполученим Штатам Америки, куди виїхало торік 311 наших земляків. Німеччину, Ізраїль, Польщу та Чехію обрали для постійного місця проживання відповідно 77,18,16 і 11 осіб. З цих же країн найчастіше прибувають або повертаються мігранти на Волинь.
Щодо держав колишнього СРСР, то найпопулярнішими залишаються Білорусь і Росія, куди торік вибуло відповідно 299 та 245 мешканців області. Однак, слід зауважити, що з Росії прибуло на 11 осіб більше, ніж вибуло.
Мігрують волиняни і в межах країни. Так, торік в інші регіони України виїхало 5,7 тисячі жителів області. Шість з кожних десяти вибулих обрали для проживання —Львівську, Рівненську області, або столицю. В той же час 4,9 тисячі осіб прибуло на Волинь з інших областей.
Серед причин виїзду, які вказують мігранти, переважають родинні обставини (45,3 відсотки всіх вибулих), вагомими є також навчання та зміна місця роботи.
Міграційний відплив негативно впливає на статево-вікову структуру населення та трудовий потенціал області. Торік з Волині виїхало жінок на 21 відсоток більше, ніж прибуло, причому ця перевага спостерігається в усіх основних вікових групах (крім пенсійного віку). Міграційні втрати населення у працездатному віці становлять 1,1 тисячі осіб, молодих людей віком від 15 до 28 років вибуло майже на 40 відсотків більше, ніж прибуло.
Змінюють місце проживання наші земляки і в межах Волині. На відміну від попередніх років, коли населення мігрувало із міст у села, у 2004 році більше переміщень відбулося у зворотному напрямку. Так, якщо з сільської місцевості у міську переїхало 5 тисяч осіб, то міську адресу на сільську змінили 4,2 тисячі волинян.
Telegram Channel