На Рівненщині ОТГ зароблятимуть на молоці
8–10 тисяч гривень на місяць мають родини на Закарпатті, Львівщині та Буковині, тримаючи корову. Бо цінний продукт здають не заводам по 4 грн за літр, а власному молочному кооперативу або ж кластеру, отримуючи вдвічі більше
Подібні кластери давно діють у Польщі і найближчим часом їх хочуть створити і на Рівненщині. Проектом зацікавилося вже кілька ОТГ і, найімовірніше, найшвидше він запрацює у Повчанській громаді, що в Дубенському районі.
За словами директора Рівненського центру розвитку місцевого самоврядування Руслана Сивого, окрім Повчанської, зацікавлені у створенні молочних кластерів Бугринська, Козинська, Деражненська і навіть Крупецька ОТГ, де працює «Радивилівмолоко».
Гроші на установку може виділити ОТГ, але ми також хочемо вести переговори з ОДА щодо можливості отримання коштів з обласного
бюджету.
— У молочних кооперативах, які вже працюють у сусідніх областях, зокрема у Бродівському районі, самозайняті до сотні родин. Деякі заробляють по 8–10 тисяч гривень на місяць, — розповідає Руслан Сивий. — Молочні кластери виготовляють сир. Купити лінію для виробництва кисломолочного вартує 300 тисяч грн, для твердого — дорожче. Гроші на установку може виділити ОТГ, але ми також хочемо вести переговори з ОДА щодо можливості отримання коштів з обласного бюджету.
Платять кластери за молоко селянам більше, ніж молокозаводи (по 8 гривень за літр), оскільки спеціалізуються на сирах, що коштують дорого. Тверді, наприклад, — по 250–400 грн за кілограм.
Левко ЗАБРІДНИЙ.