Перед важкою дорогою обняв свою подругу. А чи повернуться разом назад?
«Далека подорож чекає їх. Тисячі кілометрів доведеться долати. А запасів із собою не візьмеш. І графік один – погода. Вітер і дощі, сонце та зорі чекають їх у небі. Уява малює, як перед нелегким шляхом пригорнув її до себе. Щоб вистачило сил разом витримати всі негаразди та повернутися навесні до рідного гнізда», – розповів про ліричні міркування над цікавим кадром фотограф
Подумалося, що так буває і серед людей. Разом жили турботами й переборювали труднощі, долали шляхи і будували дім, ростили дітей та відбивалися від «хижаків». А коли малята випурхнули з гнізда, вперше батькам у ньому стало самотньо й незатишно. Але немає часу на смуток, коли Він обнімає Її крилом. Може, щоб захистити від дощу чи вітру, а може, – від непроханих думок. Ще трохи — й полетять, лиш від любові наберуться сил, щоб здолати відстань і розлуку з домівкою. Чи ж змогли б отак люди, як лелеки? Відлітати восени і навесні повертатися, знаючи, що й гніздо, може, зруйноване, заново треба відбудовувати? Звичайно, якби летіли разом. Заради краю, де затишно під небесним шатром, відновлювали б гніздо, і в ім’я кохання воскресали б стосунки! Тим часом перед далекою дорогою він ще раз обняв її крилом, щоб витримати і летіти. Разом...
Волинська жінка спростувала теорію британських науковців
Не буду переказувати всі тонкощі дослідження англійців, яке нагадувало ігри на гроші, але підсумок його такий: ті, в кого спочатку було менше фінансів, згодом ділилися ними охочіше. Звичайно, учені одразу сформулювали теорію, висновок якої був невтішним: співчуття тут ні до чого — люди просто керуються власними інтересами і сподіваннями на таку ж допомогу
Олександр ДУРМАНЕНКО
А нещодавно спостерігав ситуацію, що змусила подумки посперечатися з дослідниками. Неподалік Театрального майдану в Луцьку часто збирається молодь. На тротуарі розстеляється спеціальне покриття, голосно вмикається музика і починаються акробатичні танці — виступи з брейк–дансу. Цього разу я також споглядав на трюки, кружляння на голові та сальто і вже збирався йти, коли увагу привернула літня жінка. Дуже просте вбрання, два великі кульки... Вона проходила майже біля самої імпровізованої сцени. Зупинилася і стала дивитися на танцюристів. Потім підійшла до групи хлопців і дівчат, які чекали своєї черги. Подумав: «Зараз буде з ними сваритися». Таке інколи трапляється. А жінка почала діставати з кульків яблука і роздавати їх молоді. Щось говорила (за музикою не чути було слів) та щиро усміхалася. І тут пригадалося іноземне дослідження, але з протилежним висновком: людська щирість вища за корисливість, і експериментами її пояснити не можна.
Сюжет із громадського транспорту
«А ви чули, що десь стався витік аміаку?»
Запитувала цими днями одна з пасажирок тролейбуса свою сусідку
Катерина ЗУБЧУК
— Ні, — сказала та у відповідь і тут же додала зі знанням справи: — Якщо аварія пов’язана з аміаком, то це може бути завод «Рівнеазот»…
До розмови жінок долучилася кондуктор (обідньої пори людей у салоні небагато, тож можна було не снувати безперервно туди–сюди):
— Та то далеко сталася аварія. Я чула — у кримському місті Армянську. Вітри не донесуть до нас отрути, бо вони в основному на Волині західні, а не південні. Ну, хіба трошки…
Особливо вразило її оптимістичне:
— Загине дрібнота — комахи, ну, може, мишки, а ми, люди, з нашою масою, хіба, надихавшись хімії, трохи покашляємо.
Того ж дня, коли почула про аварію на якомусь хімічному підприємстві, «загуглилася» і дізналася, що справді ще у ніч з 23 на 24 серпня в Армянську виникла аварійна ситуація — викиди в атмосферне повітря невідомої речовини на заводі «Титан». Його було зупинено на два тижні. Місцеві жителі скаржилися на погіршення самопочуття, ядучий запах у повітрі, першіння в горлі, особливо у вечірній час. А причиною забруднення називають випаровування кислотонакопичувача, який використовує кримський «Титан». За даними Міністерства з питань окупованих територій і внутрішньо перемішених осіб України, це становить екологічну загрозу для Херсонської області. Ну, а чи волинянам треба боятися, що й до нас долетить отрута? Залишається заспокоїти себе словами, які прозвучали з вуст кондукторки з приводу того, що, слава Богу, вітри в нас в основному західні, а не південні.
Цю книгу знатиме світ
Київське видавництво «Орієнтир» випустило солідний 608–сторінковий збірник «Україна. Голодомор 1946—1947 років: непокараний злочин, забуте добро»
Чотири роки тому в нашій газеті опубліковано звернення письменника, журналіста, народного депутата України І скликання Андрія Бондарчука до читачів із проханням надсилати свої спогади про страшні лихоліття і жертовну спромогу голодуючим Сходу, Центру, Півдня України і прилеглих областей Росії, аби створити колективну книгу–літопис повоєнної трагедії. І ось нещодавно солідне видання про Голодомор 1946–1947 років з’явилося за сприяння Дослідної фундації
ім. Олега Ольжича (США). Відбулося кілька презентацій, дві з них — у Києві, Народному домі та в Національному університеті імені Т. Г. Шевченка, на Міжнародній науковій конференції «Штучні голодомори ХХ століття». І от зі США надійшла ще одна приємна звістка: книга зарахована у фонди престижної бібліотеки Конгресу. Більше того, до особливої перманентної колекції сектора, що розсилає каталоги видань у найвідоміші книгозбірні світу. Своє дітище автор презентує і найбільшим бібліотекам України.
Календар
7 вересня
Сонце (схід – 6.40, захід – 19.52, тривалість дня — 13.12).
Місяць у Леві. 26–27 дні Місяця.
Іменинники: Варфоломій, Тит, Іван, Андрій, Кирило, Володимир.
8 вересня
Сонце (схід – 6.41, захід – 19.50, тривалість дня — 13.09).
Місяць у Леві, Діві. 27–28 дні Місяця.
Іменинники: Адріан, Наталія, Георгій, Віктор.
9 вересня
Сонце (схід – 6.43, захід – 19.48, тривалість дня — 13.05).
Місяць у Діві. 28–29–1 дні Місяця.
Іменинники: Анфіса, Сава, Михайло, Степан.
10 вересня
Сонце (схід – 6.45, захід – 19.45, тривалість дня — 13.00).
Місяць у Діві, Терезах. 1–2 дні Місяця.
Іменинники: Ганна, Веніамін, Захар, Анатолій, Арсен, Григорій, Юхим.
11 вересня
Сонце (схід – 6.46, захід – 19.43, тривалість дня — 12.57).
Місяць у Терезах. 2–3 дні Місяця.
Іменинники: Іван, Анастас, Олександр, Федора, Аркадій, Петро.
І то правда...
Чоловік, якому належить зробити рішучий крок, думає: «Що я скажу?», а жінка – «Як я одягнуся?»
Мадлен де П’ЮІЗЬЄ.
Прогноз погоди
Спостерігайте, як святий Тит гриби ростить
7 вересня вшановується пам’ять апостола Тита. У народі святого називали Листопадником, Грибним, приказуючи: «Святий Тит останній гриб ростить». Саме вони передвіщали нашим пращурам майбутню погоду: великий урожай – до затяжної зими
За прогнозом чергового синоптика Волинського обласного гідрометеоцентру Алли Адамської, 7 вересня — мінлива хмарність, місцями короткочасний дощ, гроза. Вітер східний, 5—10 метрів за секунду. Температура повітря вночі 11—16, вдень — 19—24 градуси тепла. 8 вересня — мінлива хмарність, без опадів. Вітер східний, 5—10 метрів за секунду. Температура повітря вночі —9—14, вдень — 19—24 градуси з позначкою «плюс». 9–10–го — мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер східний, 5—10 метрів за секунду. Температура повітря вночі —9—14, вдень — 20—25 градусів тепла.
За багаторічними спостереженнями, найтепліше 7 вересня було 2008 року — плюс 33, найхолодніше — 1953–го — плюс 4 градуси.
Температура води в річці Стир — 21, в озері Світязь — 19 градусів.
У Рівному 7–9 вересня сонячно, без опадів. Температура повітря – 14–27 градусів тепла, 10–11–го — мінлива хмарність, без опадів. Температура повітря 10–го – 12–25, 11–го – 13–26 градусів із позначкою «плюс».