Нововолинські гірники вже запалили шини
Десятий день триває протистояння на ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля». Та якщо раніше гірники вимагали погашення боргу із зарплати, скасування наказу про переведення підприємства у список тих, які підлягають реструктуризації, то зараз коло претензій збільшилося
Масла у вогонь додав вівторковий візит на копальню близько трьох десятків «хлопців у чорному», які представилися приватною охоронною фірмою та показали договір, котрий склали з в. о. генерального директора ДП «Волиньвугілля» Андрієм Пилипюком. Того ж дня на шахті відбулися збори, на яких вирували пристрасті. Голова Незалежної профспілки гірників України шахти № 9 Василь Гура повідомив, що він відстоює інтереси гірників і підприємства, яке може давати вугілля. Водночас зазначив, що минулого тижня мав зустріч з Андрієм Венгрином, котрого називають «смотрящим» за волинськими шахтами. Той просив, щоб Гура «відійшов та не заважав». Своєю чергою, в. о. генерального директора ДП «Волиньвугілля» Андрій Пилипюк звинуватив профспілкового лідера в тому, що він своїм розпорядженням заборонив вантажити вугілля. Через те й нема зарплати. «Генерал» також вимагав від директора 9-ї Володимира Юрківа надати пояснення, чому не виконуються накази Міністерства енергетики та вугільної промисловості щодо передачі балансів та статуту шахти новоствореному відокремленому ДП «Шахта № 9». А згодом, запевнивши, що копальню ніхто не планує закривати, зачитав наказ, який він видав за погодженням із профільним міністерством, про звільнення Юрківа.
Василь Гура минулого тижня мав зустріч з Андрієм Венгрином, котрого називають «смотрящим» за волинськими шахтами.
Нагадаємо, ще в листопаді 2015 року Міністерство енергетики та вугільної промисловості видало наказ № 550 «Про створення ДП «Шахта № 9 «Нововолинська» шляхом виділу діючого ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» зі складу «Волиньвугілля». Відтоді на копальні неодноразово розпочиналася процедура реорганізації, але щоразу не вдавалося довести її до кінця через принципову позицію колективу, який побоюється закриття шахти. Гірники не вірять, що копальня отримає ліцензію на видобуток вугілля та працюватиме як окреме підприємство. Тому протести тривають, незважаючи на тимчасове «перемир’я», яке встановилося після зустрічі з головою Волинскьої облдержадміністрації Олександром Савченком.
Народний депутат Ігор Гузь, який прибув на підземку, вихід бачить у тому, щоб звернутися до уряду. Голова Волинського теркому працівників вугільної промисловості Юрій Калістратов, котрий учора перебував на профспілковому з’їзді в Києві, повідомив, що очікують на виділення траншу держпідтримки на суму 100 мільйонів гривень для волинських шахт, яким і планують погасити борги гірникам.
Але шахтарі все менше вірять різним обіцянкам. Тому страйк перенесли під стіни державного підприємства «Волиньвугілля». Своє невдоволення вчора вони демонстрували, запаливши шини та стукаючи касками. Тепер гірники намагаються ще й захистити свого керівника.