Це вам не «Боржомі» чи вино продавати
Глава Мінфіну Грузії очікує, що в найближчі 2-3 роки країна зможе отримувати мільярд ларі від експорту марихуани
Плани уряду Грузії налагодити на території країни виробництво конопель і здійснювати експорт марихуани в медичних цілях міністр фінансів Іване Мачаваріані назвав новою для Грузії галуззю, яка обіцяє великі доходи для перемоги над бідністю. Про це інформує Інтерфакс-Україна.
«У принципі, це нова галузь. Сама культура найстаріша, сп'яніння від цього зілля старе, як світ, але виробництво з конопель таких продуктів, які використовуються в медичній галузі, є новинкою і пов'язане з новітніми технологіями», - заявив І.Мачаваріані в суботу ввечері телекомпанії «Імеді».
За словами міністра, це швидко зростаючий у світі ринок, який з року в рік збільшується з геометричною прогресією і, згідно з прогнозами, до 2024-2025 років він складе близько $ 25 млрд. «Тому і було вирішено включитися в цей процес, посилити наш експортний потенціал, і очікуємо, що протягом найближчих двох-трьох років ми зможемо отримати від експорту 1 млрд ларі (близько $ 400 млн), що дуже важливо для грузинської економіки», пояснив глава Мінфіну.
За словами міністра, це швидко зростаючий у світі ринок, який з року в рік збільшується з геометричною прогресією і, згідно з прогнозами, до 2024-2025 років він складе близько $ 25 млрд.
Відповідаючи на питання про те, наскільки моральний цей бізнес, міністр заявив, що він розуміє стурбованість консервативної частини суспільства, однак, тут має перемогти здоровий глузд. «Сподіваюся, що в кінцевому підсумку саме це буде основою для виходу з моральності і моральної кризи», - додав міністр.
Раніше повідомлялося, що уряд Грузії подав до парламенту проект закону «Про контроль конопель» разом з пакетом супутніх законопроектів, які передбачають культивацію конопель на території країни, їхню переробку, а також експорт марихуани в медичних і парфюмерно-косметичних цілях. У цих же документах фактично дозволяється легальний обіг конопель, визначені суворі правові рамки щодо максимального обмеження і припинення споживання марихуани, яке рішенням Конституційного суду допускається в особистому просторі.
Проти легалізації марихуани виступив католікос-патріарх усієї Грузії Ілія II, який в своїй недільній проповіді назвав «великою помилкою» рішення Конституційного суду і заявив, що допущення споживання наркотиків в Грузії - це «ворожнеча до нації».