Курси НБУ $ 41.32 € 42.99
«Політики йдуть за народом,  а не ведуть його за собою»*

Тарас Шкітер, тележурналіст, співзасновник Громадянського руху «СВІДОМІ».

Фото konkurent.in.ua.

«Політики йдуть за народом, а не ведуть його за собою»*

Цими словами прем’єр-міністра Великобританії Бенджаміна Дізраелі можна охарактеризувати початок президентської кампанії в Україні

«Люди не знають, чого хочуть, до тих пір, поки їм цього не запропонують».

Фредерік Бегбеде, «99 франків».

Незабаром в Україні відбудуться вибори Президента. Певно, кожен із нас відчуває це, вмикаючи телевізор, переглядаючи соціальні мережі чи подорожуючи містами, де тисячі білбордів розповідають нам про майбутніх кандидатів.

Бенджамін Дізраелі, 40–й прем’єр–міністр Великої Британії, давно сказав, що політики сьогодні йдуть за народом, а не ведуть його за собою. Ці слова актуальні, як ніколи. Нам варто усвідомити, що кожна політична кампанія будується, спираючись на результати соціологічних досліджень, відповідно до яких формується імідж та тези кандидата до народу. Кажучи простіше, політики завдяки соціологічним службам дізнаються в громадян, якого вони хочуть президента, а потім намагаються відтворити образ, який сподобається їм.

Відповідно до останніх опитувань українці мріють про чесного,  патріотичного, президента, який  рухатиметься в ЄС.

Відповідно до останніх опитувань українці мріють про чесного, порядного, патріотичного, справедливого, розумного президента, який любитиме свій народ і рухатиметься у ЄС разом із ним. Названі вище якості дуже абстрактні. Для одного патріотизм — це сплачувати податки, а для іншого — вишиванка та щире виконання Гімну України. Саме тому кандидати пропонують людям те, чого ті хочуть, тобто нічого конкретного.

Насправді, якщо кожен із нас зрозуміє механізм формування політичної стратегії під час президентської кампанії та змінить у своїй свідомості якості, якими мусить володіти президент на конкретні запити, то життя та розвиток країни можуть кардинально змінитися. Замініть чесність на мінімальну зарплату в 10 000 гривень, справедливість — на мінімальну пенсію у 5 000, професійний досвід — на стратегію залучення іноземних інвестицій… У підсумку політики будуватимуть свої кампанії відповідно до нових людських потреб. І коли вони прийдуть до влади, доведеться виконати обіцяне або ж більше ніколи не отримати вотум довіри.

Так, у цих словах присутній сарказм, навіть, швидше, певний романтизм. Але, на мою думку, лише відмовившись від абстрактних, неконкретних бажань, ми здатні обрати президентом людину, яка вирішуватиме чітко поставлені завдання.

Тарас ШКІТЕР.

Telegram Channel