Курси НБУ $ 42.27 € 43.32
 Софія Караффа-Корбут відчувала поезію Лесі Українки, як ніхто

Ілюстрації до "Лісової пісні" стали лебединою піснею мисткині.

Волинський краєзнавчий музей

Софія Караффа-Корбут відчувала поезію Лесі Українки, як ніхто

30 полотен мисткині представив на огляд у театрі ляльок Волинський краєзнавчий музей

У рамках конкурсу читців поезії Лесі Українки у Волинському академічному театрі ляльок відбулася виставка робіт художниці Софії Караффи-Корбут.  Ілюстрації до "Лісової пісні" представила мистецтвознавець Зоя Навроцька.

"Якщо кожен подивиться на ці роботи, то отримає відповідні підказки до прочитання творів Лесі Українки. Адже Софія Караффа-Корбут теж мала "у серці те, що не вмирає". Жоден з українських митців не стрворював подібної колекції. І ми щасливі,що ця збірка знаходиться у воласності Волинського краєзнавчого музею. 

 Всю творчість присвятила Україні, ілюструвала твори письменників, а Лесю Українку відчувала, як нікого.

Понад 30 творів тушшю, аквареллю, дуже емоційних, вони підкажуть вам ритм,Ю подих, барви інтонації до виконання поезії Лесі Українки. Кожен сантиметр цих полотен пульсує, дихає, зливається, тут все наповнене життям, дивом красою. 

На надмогильному пам'ятнику мисткині зображено Мавку, що тягне руки до неба...

Ця художниця особлива, походить з шляхетної родини,  хоч її родина пережила всі незлагоди тогочасного життя інтелігенції.  Народилася пані Софія в 1924 році, навчалася у Львіському училищі декоративно-прикладного мистецтва ім. І. Труша. Всю творчість присвятила Україні, ілюструвала твори письменників, а Лесю Українку відчувала, як нікого. У щоденниках зазначала це сама і несла Лесині твори через свої ілюстрації зі святістю до читача.",

Зоя Навроцька побажала натхнення й благословення від полотен учасникам конкурсу читців Лесиного слова.

 
 
Експозиція Софії Караффи-Корбут у Волинсьму академічному театрі ляльок.
 
Telegram Channel