Олег ЛЯШКО: «Нехай чиновники самі на 4200 гривень проживуть!»
Лідер Радикальної партії пояснив, чому мінімальна зарплата в Україні повинна бути не меншою за 6000 гривень. Зокрема, за його словами, це дасть змогу провести перерахунок пенсій для чорнобильців, військових і колгоспників
Олег Ляшко розкритикував поданий урядом проект держбюджету на 2019 рік, назвавши його «бюджетом проїдання». Підвищення мінімальної зарплати до 4173 гривень не допоможе подолати бідність і зупинити трудову міграцію українців за кордон, заявив політик. Її рівень має бути не нижчим за 6000 гривень, вважає він.
«Фінансовий документ, поданий урядом, — це фактично бюджет не розвитку, а занепаду. Бюджет, який змушує українців тікати з рідного дому за кордон у пошуках кращого життя. Влада пропонує з 1 січня наступного року підвищити мінімальну зарплату до 4173 гривень. Це 12% зростання порівняно з нинішнім роком. При цьому тільки офіційну інфляцію закладають 8%. А неофіційна буде вдвічі більшою. У реальному вимірі не буде ніякого зростання, зарплата залишиться на рівні 120 євро», — підрахував Ляшко.
Політик зазначив, що в сусідній Польщі мінімальна зарплата зросла до 520 євро. Тому підвищення мінімалки в Україні навіть до 4200 гривень не зупинить трудової міграції, переконаний Олег Ляшко, люди далі масово виїжджатимуть на заробітки за кордон. Лідер РПЛ вбачає вирішення проблеми у більш відчутному збільшенні доходів українців.
«Президент говорить, що зарплата 4200 гривень — це відхід від дешевої робочої сили. Це наскільки чиновники відірвані від реалій, щоб таке говорити! Коли вони востаннє в магазини ходили? В аптеку? На базар? Хтось із них знає, що проїзд у метро вже 8 гривень коштує? А людині двічі-тричі на день потрібно їздити, це тільки на транспорт піде 500–600 гривень на місяць. Тому вимагаємо, щоб мінімальна зарплата у бюджеті 2019 сягала не менш як 6000 гривень. Інакше ми не виберемося з бідності і не подолаємо трудової міграції. Люди повинні гідно заробляти в рідній країні», — зазначив політик.
Керівник РПЛ на Волині Володимир Кравценюк у свою чергу додав, що підвищення мінімальної зарплати уже давно на часі. «Це інвестиція у власний народ. Щоб якість життя людей принципово змінилася, потрібне не лише створення робочих місць, але щоб і робота оплачувалася належним чином. Наші громадяни працюють не менше, ніж у Європі, але отримують помітно менше за європейців. РПЛ прагне виправити цю несправедливість», — наголосив Кравценюк.
Перерахунок пенсій та дешеві кредити
Слідом за підвищенням мінімалки потрібно провести перерахунок пенсій, упевнений Олег Ляшко. Передовсім — чорнобильцям, військовим і колишнім колгоспникам, які залишилися незаслужено обділеними.
«Підвищення мінімальної зарплати дасть додаткові надходження до Пенсійного фонду — 40 млрд гривень. Цей ресурс можна спрямувати на перерахунок пенсій для колгоспників, чорнобильців, військовослужбовців, інших категорій. Сьогодні майже 4 мільйони пенсіонерів отримують мінімальну пенсію — 1500 гривень на місяць. Виконання вимог Радикальної партії дасть можливість підняти виплати для цих людей мінімум на тисячу гривень з нового року», — зазначив Олег Ляшко.
Радикальна партія пропонує економічний план, який забезпечить 7–10% зростання економіки щорічно. Важливу роль у цьому плані відіграє зростання можливостей фермерів, оскільки аграрний сектор України має величезний і, на жаль, досі не розкритий потенціал.
«Ключове — це зміни до Конституції, зміна монетарної політики НБУ, дешеві кредити, зробити фермерів, а не латифундистів головними господарями на землі. Президент хвалиться інвестиційним бумом у країні. У чому ж він полягає? У тому, що араби скупили за 200 мільйонів доларів 300 тисяч гектарів землі в Україні? Це менше тисячі доларів за гектар!» — підкреслив лідер радикалів.
Справжній інвестиційний бум відбудеться тоді, коли українському бізнесу буде вигідно виробляти і продавати українські товари, вважає керівник Волинського осередку РПЛ Володимир Кравценюк. «Нинішня влада гадає, що інвестиція — це коли під Києвом відкрили іноземний магазин меблів, РПЛ вважає, що інвестиція — це коли Україна сама вироблятиме і продаватиме світу свої товари. Саме тому РПЛ, наприклад, намагається відродити українську деревообробну галузь. Ми боремося із контрабандою лісу, щоб на українських лісоматеріалах заробляли ті, хто в Україні створить меблеві фабрики і дасть людям роботу, наповнюватиме бюджет, а не використовуватиме нашу землю як сировинний придаток. Буде вітчизняне виробництво поставлене на ноги — тоді й іноземний капітал інакше ставитиметься до нас, тоді інвестуватимуть в Україну, і місця робочі з нормальними зарплатами будуть», — пояснив Кравценюк.
Надія ЄРШОВА