Мені це не здається? Он яблуко «сміється»!
На ринках Вінниччини з’явилися незвичайні «усміхнені» фрукти. Яблука з природними смайликами (на фото) — експеримент місцевого фермерського господарства
Садівник Олег Гладько й агроном Руслан Заїка із села Мізяківські Хутори Вінницького району, які і є «батьками» яблучних усмішок, розповідають, що ідею створення малюнків на фруктах запозичили в японців. Тільки там для цього використовують ін’єкції, а вони скористалися простішим, дешевшим та екологічно безпечним способом — наклейками.
На початку літа їх наліплюють на яблука, коли вони ще зелені й не мають рум’яних боків. Дерево росте далі, як завжди, жодних особливих умов йому не потрібно. Наліпка на плодах висить, допоки ті не достигнуть. Потім її здирають — і отримують фруктову «усмішку». Завдяки сонцю і червоному пігменту яблуко змінює колір, а захований під наклейкою смайлик залишається, як і на початку, зеленим.
Цього року фермер–експериментатор уперше вивіз такі незвичайні фрукти на місцевий ринок. «Усміхнені» плоди коштують недешево (продавали по 6 гривень за штуку), але їх швидко розкуповують. Торговці кажуть, що першого дня продали майже по повному ящику:
А щоб зав’язь була рясною, спеціально привіз із Голландії бджіл для запилювання.
— Дітворі дуже подобається. Тягнуть за руку батьків зі словами: «Мамо, дивися, смайлик». Така ідея хороша, діти їстимуть фрукти частіше.
Крім усмішок, на яблуках також зображували сердечка, напис «I love you». Їх купують для подарунка чи для святкового дитячого столу.
Наклейки виготовляли на замовлення. Одна коштувала гривню. Вони якісні, не змиваються дощем і витримують весь необхідний для дозрівання час.
Для нанесення малюнка Олег Гладько вибрав плоди сорту Ханне–Крисп. Це солодкі, хрумкі яблука, які й раніше мали попит у покупців. Урожаєм господар задоволений. Каже, що сприяв цьому теплий травень без заморозків і липневі дощі. А щоб зав’язь була рясною, спеціально привіз із Голландії бджіл для запилювання.
У наступному році фермер планує розпочати вирощувати груші та сливи зі смайликами. Якщо і з ними експеримент вдасться і буде попит на оригінальний товар, «смішні» фрукти обіцяють продавати і за межами області.