Правила, яких соромно не знати
Вони допомагають справити приємне враження, ефективно спілкуватися і досить прості. Це культура мовлення, ввічливість, охайний зовнішній вигляд і вміння керувати своїми емоціями
Закінчення. Початок у №38
10. Чоловік завжди першим входить у ліфт, але виходить першим той, хто ближче до дверей.
11. В автомобілі найбільш престижним вважається місце позаду водія, його займає жінка, чоловік сідає поруч із нею, і коли він виходить із машини, то притримує дверцята і подає дамі руку. Якщо чоловік сидить за кермом, жінці теж краще зайняти місце за його спиною. Однак, де б вона не сиділа, чоловік повинен відчинити перед нею дверцята і допомогти вийти. У діловому етикеті останнім часом представники сильної статі все частіше порушують цю норму, користуючись девізом феміністок «У бізнесі немає жінок і чоловіків».
Обговорювати відсутніх, тобто просто пліткувати, недопустимо, як і говорити погано про близьких, зокрема про чоловіків, як це в нас прийнято.
12. Говорити привселюдно про те, що ви сидите на дієті, — поганий тон. Тим більше не можна з цього приводу відмовлятися від страв, запропонованих гостинною господинею. Обов’язково похваліть її кулінарні здібності, при цьому ви можете нічого не їсти. Так само слід чинити і з алкоголем. Не варто повідомляти всім, чому вам не можна пити. Попросіть білого сухого вина і злегка пригубіть.
13. Теми-табу для світської бесіди: політика, релігія, здоров’я, гроші. Недоречні такі запитання: «Боже, яке плаття! Скільки ви заплатили?» Як реагувати? Мило усміхніться: «Це — подарунок!» Переведіть розмову на іншу тему. Якщо співрозмовник наполягає, м’яко скажіть: «Я б не хотіла про це говорити».
14. До кожної людини, яка досягла 12 років, слід звертатися на «ви». Неприємно чути, коли говорять «ти» офіціантам або водіям. Навіть до того, з ким ви добре знайомі, в офісі краще звертатися на «ви», на «ти» — тільки наодинці. Виняток — якщо ви однолітки або близькі друзі. Як реагувати, якщо співрозмовник завзято «тикає» вам? Спочатку перепитайте: «Вибачте, ви до мене звертаєтеся?» Інакше — нейтральне знизування плечима: «Перепрошую, але ми не переходили на «ти».
15. Обговорювати відсутніх, тобто просто пліткувати, недопустимо, як і говорити погано про близьких, зокрема про чоловіків, як це в нас прийнято. Якщо твій чоловік поганий, чому ти з ним не розлучишся? І саме так некоректно з презирством говорити про рідну країну: «У цій державі всі жлоби…» — в такому разі ви теж належите до цієї категорії людей.
16. Прийшовши в кіно, театр, на концерт, йти до своїх місць потрібно тільки лицем до тих, хто вже сидить. Першим проходить чоловік.
17. Речі, які слід тримати в таємниці: вік, багатство, молитву, склад ліків, любовний зв’язок, подарунок, шану і безчестя.