Самі тонули, але оленятко і ведмедя врятували
Ці світлини ще багато років можуть бути символом 4 жовтня — Міжнародного дня захисту тварин, який припадає на дату вшанування Франциска Ассизького — католицького святого, який вважається покровителем братів наших менших
На першій (вгорі) — юний житель Бангладеш на ім’я Белал кинувся в річку, щоб врятувати безпорадне оленя, яке могло втопитися. Хлопчик міг і сам захлинутися в бурхливій річці, але життя тварини було для нього важливішим.
Малий схопив оленятко за ноги і відчайдушно намагався втримати над поверхнею води. Фотограф, який зафіксував цей епізод, зазначив, що один із місцевих жителів навіть збирався стрибнути в річку, щоб допомогти хлопчикові, але тому вдалося впоратися зі швидкою течією і вибратися на берег.
На другому фото (внизу) — драматичний сюжет зі США. Коли на подвір’я одного з житлових будинків Флориди заліз величезний чорний ведмідь, господарі відразу ж викликали спеціалістів. Ті, порадившись, вирішили вистрілити у хижака дротиком зі снодійним, а тоді перевезти ведмедя у Національний заповідник Осеола, звідкіля він і прийшов.
Дротик у ведмедя влучив, але, звір, злякавшись, кинувся у воду й став пливти.
Дротик у ведмедя влучив, але, звір, злякавшись, кинувся у воду й став пливти. Чим більше віддалявся нежданий гість, тим сильніше діяла речовина, поки він не почав засинати й тонути.
Адам Варвік, біолог із комісії дикої природи, не роздумуючи, кинувся у воду рятувати тварину. Чоловік підплив до неї останньої миті: лапи ведмедя вже перестали слухатися, і він не міг самостійно втриматися на воді.
Тримаючи голову 180–кілограмового ведмедя над водою, біолог із неймовірними труднощами, не без допомоги колег, зміг дістатися до берега і витягнути клишоногого на берег.
Біолог майже не постраждав: він отримав лише кілька подряпин від лап ведмедя і порізав ногу мушлею. Дику тварину за допомогою екскаватора доставили назад у заповідник, де через певний час звір отямився і дременув у хащі.