Сало корисніше, ніж оливкова олія
Багато років дієтологи і лікарі переконували нас використовувати рослинні олії замість тваринних жирів. Виявилося, вони помилялися
Вчені наполягають — сало обов’язково потрібно включати в раціон, особливо холодної пори року. Більш того, за твердженням експертів, для організму воно набагато корисніше, ніж розрекламована оливкова олія.
Свиняче сало за білковою структурою максимально підходить для організму людини, а тому легко засвоюється, не перевантажуючи печінку. Воно містить корисні для шкіри, серця і мозку вітаміни Е, А і D, каротин і жирні кислоти. Крім того, виводить з організму токсини і важкі метали. Цей продукт незамінний при хворобах легень і суглобів, а також при екземі і п’яткових шпорах. Корисне воно навіть вагітним жінкам і мамам, які годують дітей. У ньому міститься селен, який захищає імунну систему, попереджає вироблення вільних радикалів і підсилює дію вітаміну Е.
Вчені наполягають — сало обов’язково потрібно включати в раціон, особливо холодної пори року.
Отож, спростовуємо старі міфи про один із найулюбленіших продуктів
Міф 1. Це чистий жир
Правда. Але натуральний, не з ГМО, повністю засвоюється і перетворюється на енергію, а не на сантиметри на талії. Свіже або солоне сало в поєднанні з овочами навіть входить до складу багатьох дієт.
Міф 2. Це суцільний холестерин
Неправда. Холестерин є в салі, але його не так вже й багато (в дієтичному м’ясі більше). Для прикладу: яловича печінка містить до 400 мг, а сало — не більше 100. Але ж і без холестерину жити неможливо — завдяки йому утворюються клітини крові, а також він входить до складу клітинних мембран.
Міф 3. Від сала — зайва вага
Калорійність його досить висока — 770 ккал у 100 грамах продукту, і відчуття ситості залишиться надовго. Якщо не уникаєте фізичних навантажень, то воно може стати для вас головним постачальником енергії. Добова норма — до 100 грамів. Скибочка сала з житнім хлібом та ще з часником — відмінний перекус, а ще — профілактика багатьох захворювань.
Міф 4. На салі не можна готувати, особливо смажити
Неправда! Вчені англійського Університету Де Монтфорт стверджують, що при витоплюванні сала не утворюються речовини-канцерогени, що викликають рак. А ось при нагріванні всіх видів рослинних олій — це відбувається...