Буцинська траса, як грибний барометр
"Тихе" полювання — одне з найулюбленіших занять жителів нашого краю. Чимало із них вже давно зробили висновок, що дізнатися, чи ростуть гриби, навіть не вирушаючи у ліс, можна з фотознімків старовижівчан у соціальних мережах, або ж … проїжджаючи трасою Ковель — Брест. Якщо тільки пора сприятлива для боровиків, підберезників чи лисичок, то їх неодмінно продаватимуть на перехрестях у Буцині та біля Брунетівки.
Так було і наприкінці вересня, коли ми повертались із службового відрядження. Одразу десяток відер із грибами пропонували гостям Старовижівщини Валентина Волох з Поліського та Василь Корнелюк з Брунетівки. Про це пише Старовижівська районна газета "Сільські новини".
Збирати гриби Василю Віталійовичу допомагають дружина і син. Тож разом, буває, що приносять їх по кілька відер.
— Вирушаю у ліс, як тільки розвидниться, — розповів чоловік. — Пройдусь місцями, які вже добре знаю, — і в обід вдома є що перебирати. А там — вирушаю на трасу.
Збирати гриби Василю Віталійовичу допомагають дружина і син. Тож разом, буває, що приносять їх по кілька відер.
— Цей рік видався менш врожайним на них, як минулий, але, як не дивно, ціна не зросла, а навпаки впала, — продовжує брунетівець. — Так, кілограм білих коштує зараз 60 гривень, а торік продавали по 90-100.
Попри зменшення вартості, грибники все одно не затримуються вдома, бо на чому ще в селі заробиш? Як самі розповідають, буває, що вертаються назад із сотнею-другою гривень, а коли особливо пощастить — то й тисячу можна вторгувати. Пропонують не лише боровики, а й лисички, польські, підберезники, маслята і навіть журавлину. Валентина Панасівна вже й насушити цього року грибів встигла і прихопила їх із собою на продаж.
Старовижівські дари природи купують не лише волиняни, а й наші дальші гості. Зокрема, кілька відер нещодавно брали в Одесу. А ще запам'ятались Валентині Волох і Василю Корнелюку покупці з Маневиччини. Хоч там і своїх грибів вистачає, але наші, очевидно, екологічно чистіші.
Юрій КОВАЛЬ.