Курси НБУ $ 42.04 € 43.38

НА ТАКИЙ СТІЛЕЦЬ БЕЗ ЛІФТА НЕ ВИЛІЗЕШ

В одному з лондонських парків з’явилася унікальна скульптура – гігантські стіл і стілець, вмоститися на якому міг би хіба що казковий Гуллівер. Створив шедевр італійський майстер Джанкарло Нері.

В одному з лондонських парків з’явилася унікальна скульптура – гігантські стіл і стілець, вмоститися на якому міг би хіба що казковий Гуллівер. Створив шедевр італійський майстер Джанкарло Нері.
Щоб виготовити стілець і стіл заввишки понад дев’ять метрів, скульптору знадобилося шість тонн сталі і близько тонни дерева. Відвідувачі лондонського парку зможуть любуватися гулліверівськими меблями до кінця літа. І не лише милуватися. Любителі поганяти футбол використовують ніжки стільця як ворота.

«АЛЛО, ГОВОРИТЬ ПАПА РИМСЬКИЙ»
Після однієї з традиційних аудієнцій на площі Святого Петра Папа Римський Бенедикт XVI дав благословення… мобільним телефоном. Такого в історії церкви ще не було.
Коли понтифік наблизився до групи інвалідів, літній чоловік простягнув йому мобільний телефон. Не розгубившись, Папа Римський взяв слухавку і промовив кілька фраз. Телефоном він благословляв когось з рідних чи друзів чоловіка, які не змогли приїхати на аудієнцію.

НЕРОЗГАДАНІ СЕКРЕТИ ПАВУТИНИ
Американські вчені стверджують, що й так досить тоненька павутинка, яку виплітає павук, здатна розтягуватися ще в три-чотири рази. Нитка ця настільки міцна, що коли б їй надати товщину звичайного олівця, вона може зупинити лайнер, котрий летить.
Вчені намагаються розкрити секрет павутиння, щоб, скориставшись її винятковою якістю, створити надміцну тканину, наприклад, для куленепробивних жилетів.
Павуки прядуть свої нитки з білка і звичайної води при рівні кислотності і температури не вищої, ніж у роті людини. Дивно, але ця суміш не розчиняється у воді. І все ж, незважаючи на багаторічні дослідження павутини, вона залишається для технологів загадкою.

ЧОМУ ЧЕРВОНІЮТЬ ВУХА?
У народі кажуть, що коли несподівано червоніють вуха, значить про цю людину хтось недобре говорить. Проте вчені з Австрійського національного університету довели, що підвищення температури вух свідчить про зростання інтенсивності діяльності мозку. Якщо частина головного мозку активізується, їй потрібно більше крові, котра проходить крізь сонну артерію. Ця кров розподіляється між мозком і внутрішніми вухами. Тому вуха й червоніють.

ПОВІТРЯ Й ХАРЧІ ДЛЯ ЛЮДИНИ
Протягом доби людина споживає 13 тисяч літрів повітря. За сімдесят років життя вона з’їдає 100 тонн різних харчів. Скільки ж харчів потрібно всьому людству, важко підрахувати.
Telegram Channel