
Нехай рукам буде тепло
Цей стильний аксесуар, як і взуття, шарф, шапка, доповнює імідж, допомагає урізноманітнити образ. Проте з настанням холодів рукавички стають і вкрай необхідним предметом гардеробу, адже захищають шкіру від морозу і вітру
Зазвичай, купуючи їх, ми міряємо кілька пар і вибираємо найзручнішу, яка ідеально «сидить» на руках. Але іноді такої можливості немає, наприклад у випадку придбання в інтернет-магазині чи для когось із родичів. Як бути? Адже вузькі моделі обмежуватимуть рухи пальцями, а великі при різкому змаху можуть злітати. Усе просто! Щоб грамотно підібрати їх розмір, необхідно обміряти руку, зазвичай провідну, бо вона трохи більша за другу.
Визначаємо обхват кисті в найширшій частині. Для цього випрямте пальці і підніміть руку вгору, долоню нижче мізинця обгорніть сантиметровою стрічкою, яка при цьому не повинна бути натягнутою. Отриманий показник і є вашим розміром. Зазвичай обхват долоні у дорослої людини — в межах 16–25 см, у дітей — до 15. Виробники випускають жіночі рукавички від 16-го до 30-го розміру, чоловічі — від 20-го до 32-го. Більші, нестандартної величини (від 32-го до 38-го розміру) шиють за індивідуальним замовленням.
Зверніть увагу, що розміри рукавичок можуть бути зазначені не лише в сантиметрах, а й у дюймах або літерами. Щоб встановити відповідність між ними, поділіть результат вимірювання обхвату долоні на 2,54 і заокругліть до 0,5. Наприклад, при окружності руки 18 см (18:2,54=7,08, заокруглюємо в більшу сторону — 7,5) потрібно купувати рукавички розміру 7,5.
До речі, якщо любите, щоб шкіряна рукавичка щільно облягала руку, вибирайте на півномера менші, адже шкіра в процесі носіння трохи розтягається. А от зимові моделі варто купувати на піврозміру більші, аніж осінні, без підкладки.
Одягаємо рукавички правильно:
lзагорніть манжету на лицевий бік;
lнатягніть перчатку спершу на чотири пальці;
lакуратно вкладіть великий палець руки і відгорніть манжету;
lрозправте складки на рукавичці.
