На Волині замість краплинок дощу падають... літери
Коли ми зайшли у клас до першачків Черської дев’ятирічки Маневицького району, то враження було таке, ніби опинилися в ігровій дитячій кімнаті. Все тут зроблено зі смаком і, звичайно, так, щоб хлопчики і дівчатка мали можливість навчатися з допомогою сучасних технологій
Катерина ЗУБЧУК
Директор школи Світлана Булік насамперед розповіла, що підготовка приміщення класу, починаючи з його ремонту і закінчуючи придбанням меблів, телевізора, ноутбука, канцелярського приладдя, — стала можливою завдяки фінансам, що виділила на це районна влада. Безумовно, не обійшлося без допомоги батьків, копіткої праці колективу педагогів, котрі ціле літо не покидали навчального закладу, аби в результаті була та краса, яку можна тепер споглядати.
Безумовно, не обійшлося без допомоги батьків, копіткої праці колективу педагогів, котрі ціле літо не покидали навчального закладу, аби в результаті була та краса, яку можна тепер споглядати.
На одному з плакатів — сонечко, дощик. Тільки що це? Замість краплинок падають... голосні літери. А ось котик ловить метеликів, які теж непрості, — на кожному з них — цифри. Хлопчикам і дівчаткам так легше їх запам’ятовувати. А парти у класі стоять не в рядок, коли дитина дивиться в потилицю іншої, а напівколом. Тут же — ігровий стіл, за яким першокласники малюють, ліплять, проявляють кмітливість, працюючи з конструктором. Правда, як сказала керівник навчального закладу, тепер треба думати, щоб і після початкових класів в учнів було таке ж забезпечення — і матеріальне, і на рівні підготовки вчителів до навчання по-новому. Його принцип полягає насамперед у тому, аби дати дітям не тільки знання, а й уміння застосовувати їх у житті.
Як ми сусіда гарбузом налякали
Йду центральною вулицею Луцька, а в модному магазині вікно павутинням посноване. То так треба — мовляв, хеловін, сучасне свято. Тільки до свят зазвичай знімають павутиння, а тут — навпаки. І вирізані з паперу рогаті й зубаті гарбузи скаляться до покупців, а ввечері вже справжні фарбовані істоти ходять містом і лякають перехожих
Лариса ЗАНЮК
Чужі традиції дохристиянського походження вже міцно до нас причепилися і комусь навіть вигідні. У звичаях давніх українців, які описав Олекса Воропай, знаходять забави з дозрілими палаючими гарбузами, але то було в жартівливій формі, щоб налякати одне одного. Пригадую, на початку 1990-х американські відеофільми транслювало телебачення. У четвер увечері зазвичай по «Рівненському каналу» показували «ужастик». Хлопець із нашої вулиці дуже їх полюбляв і ділився вранці побаченим. Ми з подружкою вирішили посміятися з його розбурханої жахами уяви. І, хоч ми не читали Олексу Воропая, вирізали з гарбуза середину, вставили палаючу свічку, настромили на палку, накрили білим простирадлом та й пішли ввечері городами лякати сусіда. Посеред кульмінації жахів по телевізору піднесли гарбузового монстра до вікна, за яким ішов фільм. Хтось різко ввімкнув світло, а затим здійнявся шум у хаті й гучно гримнули двері. Ми втікали вночі через городи, і вже наша уява малювала, як хтось женеться за нами з батогом. Тож ледь добігши домів, захекано обіцяли ніколи більше таким ляканням не займатися. А зранку дорогою до школи товариш розповідав фільм жахів за нашої участі.
7 листопада
Сонце (схід — 7.21, захід — 16.45, тривалість дня — 9.24).
Місяць у Скорпіоні. 29–30–1 дні Місяця.
Іменинники: Григорій, Маркіян, Мар’ян.
8 листопада
Сонце (схід — 7.23, захід — 16.43, тривалість дня — 9.20).
Місяць у Скорпіоні, Стрільці. 1–2 дні Місяця.
Іменинники: Антон, Дмитро, Йосип.
Смертельний ризик заради ефектного фото
На даху старої багатоповерхівки в центрі міста бродили три невеличкі людські фігурки
Євгенія СОМОВА
Подумалось, що це покрівельники. Обстежують чи ремонтують дірявий дах. Та придивилася уважніше — молоді люди. Двоє хлопців і дівчина років 16–18. «Що вони там роблять?» — подумалося. Будинок старий, покрівля може не витримати, провалиться. Та коли дівчина, ставши на краю даху, ефектно підняла руки догори, а хлопець узявся фотографувати, одразу збагнула: селфомани.
Молодь забралася на покрівлю старого будинку, щоб зробити шокуючу світлину і потім викласти її в соцмережах. Аби «підірвати» інтернет, вони готові ризикувати життям. Зрештою, про те, що ця прогулянка на даху може закінчитися плачевно, молоді люди і не здогадуються. Виросли ж на фільмах про безсмертних суперменів. То, певне, вірять, що й самі такі ж.
Сонце може завдати клопотів
Прогноз магнітних бур
Слабкі збурення припадуть на 15 і 30 листопада, сильні — на 6, 9, 11, 14, 16, 18, 22 дні місяця.
Серйозних загроз здоров’ю не передбачається. Однак метеозалежні люди можуть відчувати головний біль, слабкість, скаржитися на підвищений або понижений тиск.
Прогноз погоди
«Вітер гонить хмарин череду, мов овечок, що йдуть з водопою...»
7 листопада церква вшановує пам’ять мучеників Маркіана і Мартирія. Наші пращури, починаючи з цього дня, готувалися до зими, яка ставала повноправною господинею природи. Вже й темніло раніше – як казали, «схід сонця із заходом серед дня зустрічається». І погода була відповідна – «ранок дощем заливає або снігом замітає». Бувало, що й мороз брався: «рано замерзне – довго не розтане»
А, за прогнозом чергового синоптика обласного гідрометеоцентру Світлани Дриганюк, 7 листопада — мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер південно-східний, 5—10 метрів за секунду. Температура повітря вночі — плюс 2—7, вдень — 10 — 15 градусів тепла. 8-го — мінлива хмарність, без опадів. Вітер південний, 5—10 метрів за секунду. Температура повітря вночі — плюс 1—6, удень — 10—15 градусів тепла.
За багаторічними спостереженнями, найтепліше 7 листопада було 1963 року — плюс 19, найхолодніше — 1982-го — мінус 9 градусів.
У Рівному 7 листопада — ясна погода. Температура повітря — 5—10 градусів тепла. 8-го — хмарно з проясненнями, без опадів. Температура — плюс 2—9 градусів.