Курси НБУ $ 42.04 € 43.38

`БАРОМЕТР` ПРОФЕСІЙ

У Луцьку успішно реалізується проект програми зайнятості «Барометр професій»...

Олександр ПИРОЖИК

У Луцьку успішно реалізується проект програми зайнятості «Барометр професій».

Проект презентовано 23 червня під час прес-клубу «Луцьк європейський», на якому аналізувалися проблеми становлення та розвитку ринку праці в місті. «Барометр професій» створено на основі наявних за останні роки вакансій. У ньому відображено баланс попиту і пропозиції на різні спеціальності. Чотири сегменти «Барометра...» відображають професії, які відсутні на ринку праці міста; присутні на ринку праці, але в незначних кількостях; дають можливість працевлаштуватись у регіоні; є актуальними на місцевому ринку праці.
До необхідності створення такого банку даних призвела невідповідність попиту і пропозиції на ринку праці. Сьогодні на обліку в міському центрі зайнятості перебуває близько 3150 лучан. Одночасно в місті є 1361 вільних робочих місць і вакансій, що на 520 більше, ніж торік.
Не вистачає у Луцьку висококваліфікованих будівельників, слюсарів, електрозварювальників. Є певні перекоси й у підготовці фахівців деяких спеціальностей вищими навчальними закладами. Аби зорієнтувати молодь у виборі майбутньої професії, і започатковано цей проект.
Проведений аналіз показав досить цікаві результати. До сегменту «професії, які присутні на ринку, але в незначних кількостях» несподівано потрапили такі доволі престижні спеціальності, як митник, аудитор, адміністратор готелю, брокер, психолог, радіотелеведучий, журналіст. Серед професій, за якими є можливість реально працевлаштуватись із можливістю вибору — бухгалтер, економіст, страховий агент, дизайнер, перукар, юрисконсульт, кондитер, мерчендайзер, медсестра.
У Луцькому центрі зайнятості першими в Україні запровадили ідею бронювання на підприємствах робочих місць для випускників шкіл. Невдовзі нововведення на законодавчому рівні запровадили по всій Україні. Тепер щорічно на підприємствах Луцька бронюється не менше 1000 робочих місць для тих, хто тільки-но закінчив школу. З початку року в такий спосіб уже працевлаштовано 1200 випускників. Досить ефективною є також традиція проведення ярмарок вакансій.
Такі підходи дають бажані результати. Рівень безробіття в Луцьку на сьогодні є одним із найнижчих в Україні і становить 2,18 відсотка, що вважається на рівні природного. Щороку кількість працевлаштованих громадян збільшується майже на третину. Минулоріч нову спеціальність внаслідок перепідготовки чи професійного навчання отримали близько 9 тисяч лучан. Прогноз на поточний рік — до 13 тисяч.
Окрім того, щороку в Луцьку створюється в середньому 2,5—3 тисячі нових робочих місць. Це досить вагомо, зважаючи на те, що процес створення одного робочого місця в обласному центрі Волині коштує 10 тисяч гривень.
Цілком імовірно, що при центрі зайнятості незабаром створять іще й «Школу нянь» — для безробітних, які мають фах педагога чи психолога. В обласному центрі нині мешкає чимало успішних бізнесменів, готових платити достойну винагороду людям, які б доглядали їхніх дітей. Попит на подібні послуги є, тож службі зайнятості доречно очолити процес.
Telegram Channel