І світ «поплив» перед очима…
У жінок запаморочення трапляється в два рази частіше, ніж у чоловіків. Чому — наука поки цього не знає
За орієнтацію тіла в просторі відповідають зорова, тактильна і вестибулярна системи. Зазвичай вони діють злагоджено, але бувають випадки збоїв, коли людині здається, що все довкола пливе перед очима і їй стає важко втриматися на ногах.
Медики виділяють системне запаморочення, яке називають вестибулярним або істинним. Це той випадок, коли виникає ілюзія руху і обертання, що супроводжується шумом у вухах, нудотою і блюванням. Триває від кількох хвилин до кількох годин. Одна з причин — пошкодження головного мозку після інсульту, транзиторної ішемічної атаки, а також мігрень, хвороби вуха і носоглотки.
У деяких людей є вроджена недостатність вестибулярного апарату.
Несистемне, або псевдозапаморочення, протікає легше, воно може бути наслідком гіпотонії, хронічних захворювань, астенії і вегетативних порушень. Іноді це ознака психічних розладів і депресії. Крім того, у деяких людей є вроджена недостатність вестибулярного апарату: вони з дитинства погано переносять гойдалки і каруселі.
Як діяти під час нападу? Якщо це трапилося на вулиці, знайдіть місце, щоб прилягти або хоча б сісти. Коли нудить, відчувається слабкість у кінцівках, «перекосило» — необхідна невідкладна медична допомога.
Якщо хтось поруч знепритомнів, не панікуйте. Постраждалого треба покласти на спину і підняти йому ноги, щоб забезпечити приплив крові до мозку. Голову — набік, щоб уникнути западання язика. Якщо з собою є вода, побризкати на обличчя. Якщо через 5–10 хвилин людина не прийшла до тями, викликайте «швидку».