«Дбати про прикордоння й інтереси виборців — для мене справа честі»
Так вважає депутат обласної ради Юрій Гупало (на фото). Він дуже часто буває на своєму окрузі, знає майже всі його населені пункти, стан доріг, об’єктів інфраструктури тощо. Яким чином визначає пріоритети, чому до нього тягнуться земляки, що допомагає вирішувати їхні проблеми? Про це — в інтерв’ю
По ямах інвестор до нас не приїде
— Юрію Володимировичу, у депутатстві нинішньої каденції перейдено екватор. Що найважливіше вам вдалося зробити за три роки?
— Беру участь у сесійних засіданнях та в діяльності постійної комісії з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій, де обраний заступником голови, проводжу зустрічі з виборцями та прийоми громадян. Розглянуто понад 100 запитів, опрацьовано 52 письмові звернення. У 2017-му мені вдалося добитись реалізації тих проектів Любомльщини, які роками були «мертвими»: село Полапи нарешті має вуличне освітлення (протяжність мережі — 10 кілометрів) завдяки співфінансуванню з обласного бюджету, лобіював таку ж програму і для села Машів. Майже повністю виконані монтажні роботи для освітлення Заозерного. За мого сприяння та завдяки народному депутату Дмитрові Білоцерковцю, помічником якого я є, Любомльський район отримав субвенцію з державного бюджету України на здійснення заходів соціально-економічного розвитку окремих територій, зокрема, для села Гуща. Кошти спрямовані на внутрішній ремонт амбулаторії загальної практики — сімейної медицини, ремонт каналізації у дитсадку, заміну вікон на енергоощадні в НВК «Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів». Також вдалося поставити нові вікна в Полапському садочку та утеплити фасад у ДНЗ села Столинські Смоляри. В обласному дитячому протитуберкульозному санаторії «Згорани» також встановили енергоощадні вікна, туди доставлено 60 нових ліжок. Забужжя та Гуща отримали нові шкільні автобуси. За мого сприяння через Фонд регіонального розвитку в цьому році було виділено кошти на відновлення будинку престарілих в Гущі та добудову школи в селі Головне.
— На вашому окрузі також відновлено багато доріг. У які двері доводилося стукати?
— За допомогою звертався у різні чиновницькі кабінети — і це дало результат. Особлива подяка екс-губернатору Володимирові Гунчику. Торік виділено понад 1 млн гривень на ремонт шляху до сіл Штунь та Замлиння, у нинішньому — за 600 тисяч гривень облаштували трасу сполученням Володимир-Волинський–Олеськ. Відновлено дорогу Згорани–Гупали та Підлісся–Новоугрузьке з рекреаційною зоною та в селі Римачі, зараз прокладається відрізок Борова–Сокіл. Справою честі вважаю спорудження на кордоні Україна–Польща перехідного пункту пропуску «Адамчуки–Збереже», бо, переконаний, по ямах інвестор до нас не приїде. Тому доклав максимум зусиль для того, щоб автомобільну трасу Шацьк–Залісся–Грабове–Старовойтове було капітально відремонтовано до кінця 2017 року. Її було внесено до переліку об’єктів із співфінансуванням. 9 млн гривень виділила Рівненська сільська рада, 50 млн — з різних бюджетів та з коштів із перевиконання плану Ягодинською митницею.
— Питання діяльності митних та прикордонних органів — серед пріоритетів у вашій діяльності. Можете похвалитися результатом?
— На засіданні постійної комісії з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій я ініціював та був автором звернення депутатів обласної ради до Кабміну стосовно розбудови на державному українсько-польському кордоні Міжнародного автомобільного пункту пропуску «Устилуг» та МАПП «Адамчуки–Збереже», на що отримали позитивну відповідь. Більше того, МЗС передбачило 120 млн гривень на розбудову МАПП «Устилуг» і я докладу максимум зусиль, щоб вони були освоєні. Як заступник голови постійної комісії наполегливо працюю над проблемами, пов’язаними з недобросовісною роботою митних органів (черги та корупція на ПП «Ягодин»), влаштовую виїзні засідання комісії. Продовжую всіляко сприяти іноземним інвесторам, які створили фермерські господарства в Любомльському районі та забезпечили робочими місцями краян.
«Відвойовуємо» землю для селян і сприяємо розбудові терміналу»
— На якій стадії вирішення спірної ситуації щодо права власності на земельні ділянки поблизу прикордонної смуги?
— Тривалий час допомагаю жителям сіл Гуща та Рівне вирішити цю проблему. Конфлікт виник між селянами та військовою прокуратурою Луцького гарнізону з приводу права власності на земельні ділянки, надані людям для ведення особистого селянського господарства під час розпаювання земель. А військова прокуратура, керуючись ще радянським законодавством, має намір відібрати їх у людей. Триває судова тяганина, і я вважаю особистим обов’язком допомогти виборцям відвойовувати свої права в судах, власними коштами оплачую всі судові витрати та послуги фахівців-юристів. До речі, з моєї ініціативи сесією облради було направлено звернення до Верховної Ради, Кабміну, Державної прикордонної служби України щодо спрощення умов перебування та ведення особистого селянського господарства на земельних ділянках, які розташовані між лінією ІТС (інженерно-технічних споруд), жителям прикордонних територій округу.
— Великий резонанс викликала ідея розбудови вантажного терміналу Ягодинської митниці. Що скажете з цього приводу?
— Спільно з колегами-депутатами різних рівнів сприяю відкриттю сучасного модернізованого паркінгу на МПП «Ягодин», де найближчим часом створять 350–400 робочих місць. Це допоможе розблокувати скупчення вантажівок у довготривалих чергах, значно покращити екологічну ситуацію прикордонної території. Щодо здійнятого галасу навколо цього питання окремими політичними силами про російського власника землі на Ягодинській митниці, то це цілковита брехня та популізм. Насправді 11 гектарів згаданої території ще в 1995-му було надано Рівненською сільською радою на 49 років першим орендарям, а надалі земля передавалась в суборенду, і ніякого «російського сліду» в цій ситуації не існує.
— Чи не шкодить роботі вашого підприємства принципова позиція, яку займаєте у боротьбі з корупцією?
— Постійно перебуваємо під пильним оком фіскальної служби. В порівнянні з тими часами, коли я ще не був депутатом, тепер перевірки проводяться частіше.
— Юрію Володимировичу, у виконанні багатьох депутатських завдань вам допомагав попередній губернатор Володимир Гунчик, з яким ви перебуваєте в одній фракції. Чи часто заходите в кабінет нового очільника ОДА?
— Більш плідно співпрацював з Володимиром Гунчиком. У кабінеті Олександра Савченка буваю рідко. Та все ж щиро сподіваюсь на його сприяння у вирішенні важливих проблем громад Любомльського району, а також у добудові пріоритетної дороги до Адамчуків.
— Спорт — це ваше хобі та ще й значні витрати. Чи не було відчуття, що гроші викидаєте на вітер?
— Як бізнесмен, політик і спортсмен багато працюю над популяризацією волейболу в області. За мого сприяння з обласного бюджету було виділено 300 тисяч гривень громадській організації «Олюртранс». Волейбольна команда з однойменною назвою є учасником Вищої ліги Чемпіонату України з волейболу та гідно відстоює спортивну честь Волині на всеукраїнських змаганнях. Зазначу і те, що у 2018 році вона вперше увійшла до 3-го етапу Кубка України з волейболу. І цим я дуже пишаюся.