Щоб сон був здоровим
Вибір і купівля постільної білизни — досить клопітне завдання. Адже якщо колір, розмір і візерунок на тканині — справа смаку, то матеріал, з якого пошита білизна, потребує особливої уваги
Насамперед варто зрозуміти різницю між матеріалом і волокном. Не маючи достатніх знань, покупець ризикує бути обманутим. Виробник може вказати на етикетці як спосіб плетіння ниток у волокні, так і склад самої тканини. Для прикладу: якщо написано «сатин», це не означає, що цьому треба вірити. Ступінь «натуральності» можна з’ясувати лише за процентним співвідношенням матеріалів, з яких його виготовлено.
Основні натуральні тканини, що використовуються при пошитті постільної білизни, — бавовна, льон і шовк. Останній реклами не потребує. Це дорогий, благородний матеріал, дуже приємний на дотик. Шовк позитивно впливає на людський організм. Постіль з нього виглядає вишукано. Однак догляд за нею краще довірити хімчистці. Там її очистять, випрасують, не пошкодивши волокон. Прати таку білизну в домашніх умовах потрібно тільки вручну.
Льон — дуже популярна тканина. Після багаторазового прання зберігає свій первісний вигляд. Сам матеріал стає тоншим і ніжнішим, але не втрачає яскравості барв. Дуже часто льон змішують з віскозою або бавовною. Вона дуже гігроскопічна. До того ж недорога, не вибаглива в догляді, і ціна її прийнятна.
Часто у виробництві постільної білизни використовують бязь. Вона теж недорога, грубувата на дотик. Виготовляється з бавовни.
Часто у виробництві постільної білизни використовують бязь. Вона теж недорога, грубувата на дотик. Виготовляється з бавовни. Її шиють також з інших тканин, зокрема сатину, перкалю, ранфорсу, ситцю, батисту, штучних волокон. У кожної з них є свої плюси.
Сатин — бавовняна тканина з подвійним плетінням ниток. Довговічна, міцна, тішить око своїм блиском.
Перкаль. Підходить для постелі з пера і пуху, бо відрізняється від інших матеріалів високою щільністю.
Ранфорс. У його виготовленні використовують тонку бавовняну нитку, що надає блиску виробам. Його ще називають «щільною бяззю», бо плетіння ниток подібне, але ранфорс щільніший за структурою і дорожчий.
Штучні волокна — тенсел і бамбук. Виготовляються з волокон евкаліпта і бамбука. Ці тканини дуже ніжні на дотик, високоякісні, але дорожчі за інші. До них також належить віскоза.
Ситець і батист. Дуже популярні тканини, але не витримують багаторазового прання. Тому для повсякденного використання не підходять.