«Савік Шустер Студії» скасували штраф розміром 13 мільйонів гривень
Сталося це за тиждень до 22 листопада — дня, коли її засновник відзначає своє 66–ліття
Савік Шустер і далі дуже цікавиться Україною. В кінці вересня зірковий тележурналіст побував на книжковому фестивалі у Дніпрі, де на сцені форуму розповідав місцевим мешканцям про емоційні настрої українців різних областей і про те, як змінити життя на краще. З промовою про громадянське суспільство виступав і перед киянами та львів’янами
Одночасно Шустер презентував свою книгу «Свобода слова проти страху та приниження. Соціальний експеримент у прямому ефірі і перша карта емоцій України». Результат, який він обговорює, — 67% людей живуть, сподіваючись на завтрашній день, 17% — у страху і майже 19% почуваються приниженими.
Загалом за півтора року відсутності в нашій країні Савік Шустер, окрім того, що писав про Україну, взявся знімати історичний фільм в Індії, вивчає санскрит, удосконалює англійську. Він не приховує туги за телебаченням і бажання працювати над новими українськими проектами, однак «не з олігархами».
Савік Шустер не приховує туги за телебаченням і бажання працювати над новими українськими проектами, однак «не з олігархами».
Напередодні, після 3 років судової тяганини(!), Верховний Суд України прийняв остаточне рішення щодо справи «Савік Шустер Студії»: штраф розміром 13 мільйонів гривень скасовано. Про це повідомила 15 листопада прес–служба студії на своїй сторінці в соцмережі Facebook.
Однак суд не задовольнив іншу вимогу адвокатів — визнати перевірку податкової служби незаконною. Власне, ця перевірка й спричинила закриття однієї з найрейтинговіших публіцистичних програм в Україні.
До речі Савік Шустер (при народженні — Шевеліс Шустеріс) — журналіст із канадським та італійським громадянством, який народився 22 листопада 1952 року у Вільнюсі, володіє литовською, російською, англійською, французькою, італійською, івритом, німецькою, розуміє, але не говорить українською.