Коли необхідно розповідати, звідки беруться діти?
Таку важливу тему можна обговорювати із сином чи донькою будь-якого віку. Дитина іноді може поставити сама таке запитання. Що робити в такому разі?
Треба орієнтуватись на вік сина чи доньки. Якщо це питання зацікавило 4–5-річного малюка, розкажіть йому доступно, уникаючи основ фізіології. Але не вдавайтеся до казочок про лелеку і капусту. Обмежтеся описом життя і розвитку дитини у животику мами. Можете сказати, що немовля дістав звідти лікар.
Не забувайте наголосити, що немовлята з’являються як плід любові.
Досягнувши 5-літнього віку, маля починає цікавитися не тільки тим, звідки вони беруться, а й як туди потрапляють. Тут можна торкнутися теми сексу, але «по-дитячому». Поясніть, що мама і тато люблять одне одного і виявляють це поцілунками, їхні клітинки з’єднуються в одну в животику жінки. Вступивши до школи, діти часто повторюють своє запитання, на яке отримали відповідь трохи раніше. Тож треба донести до них відмінність між чоловічим і жіночим організмом, торкнутися теми сексу, використовуючи медичні терміни — статеві органи, сперматозоїд, яйцеклітина. Добре було б придбати спеціальну енциклопедію, яка враховує вікові особливості, та прочитати її разом.
Досягаючи підліткового віку, діти відчувають стрес на фоні фізіологічних змін. Тож батькам дуже важливо розповісти їм про них. Незайвим буде описати синові чи доньці й те, що відбувається у їхньому віці із протилежною статтю.
Найчастіше запитання «звідки беруться діти?» застає батьків зненацька, і вони не готові на нього відповідати. У такому разі варто взяти паузу, пообіцявши, що поговорите на цю тему пізніше. Якщо дитина не отримає відповіді від вас, то знайде її на вулиці у викривленому варіанті. Не розповідайте про зачаття як про вульгарність. Коли син чи донька поставили це делікатне запитання у підлітковому віці, то не забувайте наголосити, що немовлята з’являються як плід любові.