Відбілюємо комір або контрастні елементи на чорному платті
Якщо традиційний варіант збереження кольору із застосуванням оцту не дає бажаного результату, варто спробувати один із запропонованих методів:
Лимонна кислота. З нею чинимо так само, як і з оцтом. Столову ложку продукту розводимо у літрі холодної води, кристали повинні повністю розчинитися. В отриманому розчині прополощіть сукню. В ідеалі це потрібно робити після кожного прання.
Профільні стабілізатори кольору. Цей спосіб підходить для обробки виробів, які доводиться дуже часто прати. Контрастність забарвлення тканин відновиться.
Борна кислота. Її слід додати прямо у воду для замочування замість звичних засобів. Чверті склянки продукту на стандартний тазик буде достатньо (або столову ложку сухого порошку).
Незважаючи на простоту маніпуляцій, строго дотримуйтеся рекомендованих дозувань і послідовності дій.
Ці варіанти не матимуть належного впливу на полинялу річ. Але, перш ніж звертатися до професіоналів, можна спробувати кілька способів відновлення виробу в домашніх умовах.
Плаття можна повністю замочити у плямовивіднику. Він повинен бути універсальним, без відбілювальних компонентів на основі хлору. У мисці засіб розводимо за інструкцією. Річ занурюємо, залишки рідини зливаємо і чекаємо півгодини. Після цього полощемо тканину і сушимо. Прати одяг не потрібно!
Білі елементи на чорному тлі швидко відновляться, якщо використовувати кисневий відбілювач. Це повинен бути найм’якший і найделікатніший за складом. Чверть склянки продукту розчиняємо в тазу з водою, замочуємо сукню повністю. Залишаємо її в рідині на добу. Після цього полинялу річ потрібно випрати і висушити.
Змішати нашатирний спирт та засіб для миття посуду (1:1). Замочити в отриманому розчині зіпсований виріб на 40 хвилин. Потім його ретельно прополоскати, кілька разів змінивши воду.
Не менш ефективний народний спосіб, який дає змогу не тільки відновити полинялу річ, але й закріпити її колір. Спочатку одяг треба відіпрати від забруднень і півгодини потримати в мильному розчині з додаванням склянки міцного зеленого чаю. Потім вийняти і проблемні місця посипати сіллю. Зачекати чверть години і прополоскати виріб у великій кількості прохолодної води. Повторно його прати не потрібно.
Незважаючи на простоту маніпуляцій, строго дотримуйтеся рекомендованих дозувань і послідовності дій.