У передчутті свята
Незмінним атрибутом Нового року та Різдва, що додає казкової атмосфери і особливого колориту, стає запозиченийіз європейських країн та Америки віночок
Його появу пов’язують з ім’ям лютеранського богослова Йоганна Віхерна, який жив у середині ХІХ століття. Він був вихователем у притулку, де мешкали діти-сироти. Малеча з величезним нетерпінням чекала свята і щоранку запитувала у свого наставника, коли ж воно прийде. Аби дітвора розуміла, скільки часу зосталося до Різдва, Віхерн змайстрував прообраз сучасних вінків – колесо, прикрашене ялиновими гілками, із встановленими на ньому свічками, кожна з яких символізувала 1 день. Згоряла свічка – й очікувати свята залишалося на день менше. Пізніше до оздоблення почали додавати червоні стрічки, яблука, ласощі, іграшки тощо.
Вважається, що кожна деталь має особливий сакральний сенс. Коло, у формі якого заплетений віночок, означає вічне існування Бога та вічну надію. Домінантний зелений колір виробу є символом життя та розвитку. Червоні стрічки, якими традиційно прикрашають вінок, нагадують про кров розіп’ятого Христа, а шишки, фрукти та горіхи – про народження та відродження.
Святкову оздобу можна придбати у супермаркеті чи на ринку, проте такий вінок – усього лиш пластмасовий муляж, що не має приємного аромату, який створює в оселі різдвяну атмосферу. Саме тому багато хто надає перевагу виготовленню новорічного атрибута власноруч з екологічних матеріалів. Зазвичай використовують гілочки, шишки, горіхи, кавові зерна, палички кориці, сухофрукти і навіть кісточки. Декор також знайдеться в кожній оселі: стрічки, бантики, фольга, ялинкові іграшки.
Вважається, що кожна деталь має особливий сакральний сенс. Коло, у формі якого заплетений віночок, означає вічне існування Бога та вічну надію. Домінантний зелений колір виробу є символом життя та розвитку. Червоні стрічки, якими традиційно прикрашають вінок, нагадують про кров розіп’ятого Христа, а шишки, фрукти та горіхи – про народження та відродження.
Зробити цю прикрасу зовсім не складно. Ваша фантазія може підказати вам безліч ідей і абсолютно несподівані матеріали. Проте в будь-якому разі спочатку потрібно виготовити основу, на яку згодом кріпитимемо елементи декору. Пропонуємо кілька її варіантів.
Основа з дроту і газет. Нам знадобляться дріт в’язальний, газети, нитки, паперові серветки. З дроту згинаємо коло (діаметр на ваш розсуд). Кінці закріплюємо плоскогубцями. Газети мнемо, щоб вони стали м’якими і податливими, й обгортаємо ними дріт по спіралі. Щоб папір тримався, обмотуємо його нитками. Далі так само обгортаємо білими паперовими рушниками або серветками, закріплюючи їх білими нитками. На таку основу можна кріпити будь-який декор.
Основа з дроту і синтепону. Для її виготовлення потрібні дріт в’язальний, синтепон, клей. Як і в першому варіанті, вигинаємо з дроту коло довільного діаметру. Нарізаємо синтепон на смужки завширшки 10 см. Починаємо кріпити з місця стику дроту, наносячи клей і приклеюючи краї синтепону, обгортаємо його навколо основи по спіралі.
Основа з гілок. На цей обруч згодяться березове, вербове, виноградне пруття і тонкий в’язальний дріт. Із кількох гілочок робимо основне кільце, скріплюємо його дротом. Далі беремо по одній гілочці і намотуємо на основу, кінці примотуємо до обода дротом.
Також каркас для вінка можна робити з картону, пінопласту, пластикових трубок тощо. Діаметр визначаємо залежно від того, куди плануємо повісити або поставити прикрасу.
Далі до основи кріпимо зелень. Це можуть бути гілки хвойних порід (нерідко поєднують декілька видів: блакитну і зелену ялину, тую), барвінок, а також штучна хвоя чи мішура (гірлянда з фольги, по-народному – «дощик»). Їх перев’язуємо червоною стрічкою або ниткою, підійде також мішковина, шпагат, бант, а далі – елементи декору на власний розсуд: ялинкові прикраси, шишки, горіхи, жолуді, ванільні палички, цукерки, квіти з фетру чи гофрованого паперу, сніжинки, намистини – все, що підкаже ваша уява.
Цікавих вам ідей і веселих свят!