Господар не знає, що робиться на його подвір’ї, чи «Нахаббуд» по-волинськи?
На одній із вулиць житлового масиву села Рованці Боратинської ОТГ стрімкими темпами ведеться спорудження невідомого об’єкта (на фото). Назвемо умовно НБО. Про те, що призначення його — промислове, свідчить сам вигляд, але жоден інформаційний вказівник, як-то паспорт будівництва, цього не повідомляє, бо його просто немає. Що за НБО, знають лише будівельники і сусіди цього «нахаббуду». Кажуть, то філія заводу з виготовлення пластику «Західпласт»
Ні землевпорядник, який наділяє землю, ні секретар сільської ради, ні навіть голова Сергій Яручик не відають, що зводиться на території громади. Не знайшлося такого об’єкта і на карті Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області (ДАБІ). 2 листопада надіслала запити у ДАБІ та у Боратинську сільську раду: «Прошу відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» надати наступну інформацію: будівництво якого об’єкта ведеться на вулиці Світлій у селі Рованці? Яке його цільове призначення? Хто власник? Чи дотримано усіх будівельних норм? Чому немає паспорта будівництва? Чи правомірно будувати промислові об’єкти у житловому масиві?»
Зважаючи на те, що конструкція «обростає м’язами» не за дні, а за лічені години, то, мабуть, відповідь прийде вже після того, як об’єкт буде збудований і запрацює.
Від ДАБІ 5 листопада надійшла довга відповідь, у якій, зокрема, йдеться, що мені у задоволенні запиту відмовлено через те, що «не зазначено інформації, щодо якої зроблено запит». Пропонують вказати «назву об’єкта містобудування, точну адресу (номер будинку) замовника». Тільки де це все взяти? Якщо від голови сільської ради 6 листопада надійшла відповідь, що потрібно чекати протягом 20 днів, згідно із Законом «Про доступ до публічної інформації» та «у зв’язку з великим обсягом запитуваної інформації повідомляємо, що це питання вивчається. Про результат буде повідомлено протягом 20 днів». Зважаючи на те, що конструкція «обростає м’язами» не за дні, а за лічені години, то, мабуть, відповідь прийде вже після того, як об’єкт буде збудований і запрацює. Адже запитувала я ще 2 листопада, а на календарі вже грудень.
І водночас визріло ще одне запитання. Чому хтось із громадян за те, що добудує якусь прибудовку, не внесену у планування, платить штрафами й нервами, а невідомі підприємці можуть купувати ділянки, де їм заманеться, хоч і у місцях житлових забудов, і споруджувати на них, що забажають, і їм нічого не буде (бо це вже окремо оплачено, але чи є від цього користь громаді?) І ще одне. На цій же вулиці, що складається всього із півтора десятка будинків, є вже й так три підприємства. Одне з них — ферма, яка вагонами викидає гній просто під паркан житлового будинку. Мешканці боролися з цим, боролися, та марно, затулили носи й далі вдихають протягом року аромати, м’яко кажучи, не зовсім приємні. А от що будуть вдихати після зведення чергового НБО (невідомого будівельного об’єкта) — питання просто-таки шекспірівське.