Щоб і на хвойних зелених лапах засвічувались гірлянди…
Та головне тут — не дизайн, а безпека! Адже немалу частку новорічних пожеж провокує саме святкова ілюмінація
Збираючись купувати цю прикрасу, пам’ятайте: вона все одно буде китайською. Але «Китай» дуже різний. На що ж звертати увагу?
Читайте інструкцію
Перше, що вас має зацікавити, — вулична гірлянда чи хатня? Ілюмінацію для закритих приміщень у жодному разі не можна використовувати надворі. Пластик, не розрахований на холоди, лусне, у негерметичні лампочки потрапить волога, а в результаті — коротке замикання. І добре, якщо згорить лише гірлянда.
Ілюмінацію для вулиці не варто використовувати в закритому приміщенні. Виробник міг заощадити на екологічності пластмаси: безпечна на холоді — у теплі від неї можуть бути шкідливі випари.
Роздивляйтесь упаковку та читайте інструкцію. На товарі, вартому довіри, ви знайдете букви СЄ — це європейський сертифікат якості.
Утім, гірлянди, придатні для застосування і на вулиці, і в помешканні. Про це виробник вказує в інструкції приблизно так: використання внутрішнє і зовнішнє. На упаковці має бути зазначено клас захисту: ІР **. Чим вищі цифри, тим краще гірлянда захищена від пилу, вологи і води. У вуличних гірлянд клас захисту повинен бути не нижчим за ІР 44.
Вилка й адаптер
Благенька вилка з тоненькими штирями через поганий контакт із розеткою буде грітися і може навіть зайнятися та спричинити пожежу. Адаптер (невелика прямокутна коробочка, на якій монтують кнопку перемикання сценаріїв ілюмінації) — надзвичайно важлива річ для безпеки гірлянди. Він зменшує напругу. Світлодіодам на звичайній ялинковій гірлянді досить напруги 5–6 вольт. А в розетці маємо 220. Бачите різницю? Обираючи гірлянду, помацайте адаптер руками. Якщо коробочка вгинається під пальцями — ненадійному пластику довіряти не варто.
Дроти і контакти
Перевіряйте контакти — місця з’єднань мають бути добре ізольованими і міцно закріпленими. Обов’язково зігніть дріт гірлянди і легенько смикніть, щоб неякісний крам зламався ще в магазині. Виявилось, що у продажу з’явилися гірлянди з голими дротами: жмут тоненького мідного дроту, у який впаяні світлодіоди. Вилки така гірлянда не має, бо живиться від батарейок, ті дають занадто малу напругу, аби людину вдарило струмом. Гірлянда китайського виробництва, але сертифікована для європейського ринку. Продавці запевняють, що двох пальчикових батарейок досить, щоб ілюмінація горіла цілодобово від Нового року до Різдва. Втім, на ній є і вимикач.
Гірлянди на батарейках
Це новинка останнього часу. Бувають інтер’єрними і вуличними. Продавці пояснюють, що виробники дбають передовсім про безпеку. Мовляв, через низьку напругу і нездатність світлодіодів до нагріву спричинити займання така ілюмінація практично не здатна. Натомість можна освітити об’єкти, віддалені від електромережі. Поїхали до лісу на шашлик, прикрасили найближчу ялинку гірляндою — і святковий настрій забезпечено.
Сертифікат якості
Якщо маєте час і натхнення, попросіть у продавця сертифікат якості. У 9 випадках із 10 ви отримаєте відмову.
Отож роздивляйтесь упаковку та читайте інструкцію. На товарі, вартому довіри, ви знайдете букви СЄ — це європейський сертифікат якості. Він свідчить, що гірлянду таки перевірили в сертифікованій лабораторії — аналізували, підпалювали, плавили, і дійшли висновку, що вона безпечна для людей, майна і довкілля.
Незвичайних ідей для прикрашання будинку гірляндами дуже багато. Ілюмінація перетворить будь-яку трапезу в святкове застілля. Атмосфера в будинку з мерехтливими лампочками миттєво стане гостинною. Гірлянди можна розкласти прямо на ошатну скатертину.
Діти будуть у захваті від чудового новорічного ліхтаря, який вкаже Дідові Морозу шлях у будинок для вручення подарунків. Його можна зробити за допомогою декількох гірлянд. Потрібно підібрати прозору ємність зі скла і заповнити її міксом із них. Туди ж можна покласти кілька кульок або інших новорічних атрибутів, наприклад шишок, дзвіночків, сніжинок.