Курси НБУ $ 42.04 € 43.38

ПРАВОВА ШКОЛА АДВОКАТА СЕРГІЯ САФУЛЬКА

Як відомо, урядом було прийнято постанову про реструктуризацію боргів населення за житлово-комунальні послуги...

РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ КОМУНАЛЬНИХ БОРГІВ
Як відомо, урядом було прийнято постанову про реструктуризацію боргів населення за житлово-комунальні послуги. З певних причин я не укладав відповідної угоди, але, незважаючи на це, у квитанції про сплату значиться і реструктуризація мого боргу терміном на рік. Більше того, навіть стягується пеня за несвоєчасне погашення. Чому так?
Олександр КУШНІРУК.
м.Луцьк.


Законом України “Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію” від 20.02.2003 року встановлено, що заборгованість з квартирної плати, яка склалася на дату набрання чинності цим законом перед надавачами житлово-комунальних послуг, реструктуризується на термін до 60 місяців залежно від суми боргу та рівня доходів громадян на дату реструктуризації. Для цього громадяни укладають з підприємствами-надавачами послуг договори про щомісячне рівномірне погашення заборгованості та своєчасну сплату поточних платежів за житлово-комунальні послуги — договори про реструктуризацію заборгованості.
Законом встановлено, що на період погашення цієї заборгованості загальна сума платежів, що вносяться громадянами на оплату поточних рахунків та платежів для погашення реструктуризованої заборгованості, не повинна перевищувати 25 відсотків доходів, що визначаються при нарахуванні субсидій для працюючих громадян, та 20 відсотків — для пенсіонерів й інших осіб, які отримують будь-які види соціальної допомоги. Якщо доходів громадян, які уклали договори, не вистачить на повне погашення цієї заборгованості, термін дії договору продовжується до повного її погашення.
Одночасно стаття 4 закону передбачає, що заборгованість громадян, які не уклали договір про реструктуризацію та не сплачують поточних платежів, стягується житлово-комунальними підприємствами за рішенням суду.

ЗЕМЛЯ У СПАДЩИНУ
Маю державний акт на землю у Дніпропетровській області. Це спадщина розміром 20,75 гектара. Проблема в тому, що ось уже більше двох років не можу скласти договір із орендарем цієї землі. Що мені робити?
Катерина ЯЩЕНКО.
с.Новосілки Горохівського району.


У відповідності із статтею 2 Закону України “Про оренду землі” від 06.10.1998 року стосунки, пов’язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, названим законом та іншими законами України, різними нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Діючим законодавством, зокрема, статтями 626 і 627 Цивільного кодексу України, передбачено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків, а сторони є вільними в укладанні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору.
Отже, передумовою укладання договору оренди землі є домовленість сторін, які вільні в укладанні такого договору, а тому жодна з сторін не може примусити іншу до його укладання.

СТАТУС ТИХ, ХТО ВОЮВАВ У “СТРИБКАХ”
З 1946 по 1947 роки я воював у “стрибках” і зі зброєю в руках захищав населення від різних бандитських загонів. Чи належу я за статусом до учасників війни та учасників бойових дій?
Петро ЦИСЮК.
с.Сокиричі Ківерцівського району.


У діючому законодавстві не передбачено такої категорії, як “стрибки”. Дане питання регулюється Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Згідно з цим законом загальною назвою категорій таких осіб є назва “Ветеран війни”.
Пунктом 5 частини 1 статті 6 згаданого закону передбачено, що особами, які належать до учасників бойових дій, визнаються колишні військовослужбовці, особи вільнонайманого складу, а також колишні бійці винищувальних батальйонів, взводів та загонів захисту народу та інших формувань, що брали безпосередню участь у бойових операціях по ліквідації диверсійно-терористичних груп фашистської Німеччини й інших незаконних формувань і груп на території колишнього Союзу РСР.
Участь у складі зазначених винищувальних батальйонів, взводів і загонів захисту дає право на надання статусу учасника бойових дій, а відтак й ветерана війни.
Telegram Channel